książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: SilentShout »

Ze starych książek mogę polecić fizjologię roślin W. Czerwińskiego. Całkiem przyjemnie się czyta, dużo rysunków, tabel i wykresów
Dobra jest też Zarys fizjologii zwierząt Zygmunta Ewy, ale miejscami trzeba omijać niepotrzebne rzeczy.
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Inetta »

Sprzedam kilka książek, z których przygotowywałam się do mojej matury)

1.) Chemia- repetytorium dla maturzystów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych
2.) Chemia- matura 2008 arkusze egzaminacyjne!Polecam:)zawiera zestawy z matur próbnych i ostatecznych, przygotowane przez OKE
3.) Fizyka i astronomia LO Zbiór zadań, zakres rozszerzony, z odpwiedziami do wszystkich zadań, L. Falandysz
Jeżeli, ktos jest zainteresowany proszę o kontakt na priv)
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Locus »

Operon oprócz podręczników dla liceum wydał także serię pomocniczych książek dla kandydatów na akademie medyczne i uniwersytety. Mam genetykę z tej serii, muszę przyznać, że jest całkiem, całkiem. Zawiera dużo informacji ponad program, ale mi to nie przeszkadza, bo to mój ulubiony dział w biologii. Przyjemny język, wszystko wyjaśnione bardzo łopatologicznie. A do tego kilka wstawek typu: Dziedziczenie to dostawanie spadku po dziadku z Ameryki (fragment pracy klasowej)"albo Spośród 64 możliwych trójek musisz znać tylko cztery, spełniające specjalne funkcje (jesli będziesz wkuwał resztę, to mogę tylko sugerować Ci wizytę u doktora od głowy i nie chodzi mi ani o dentystę, ani o laryngologa)", które uprzyjemniają naukę. Do tego jest 46 zadań z odpowiedziami.
xenopus1
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2011, o 19:09

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: xenopus1 »

Nie wierzyłem własnym uszom jak mój dobry sprawdzony korepetytor przyniósł repetytorium Grega". Porównaliśmy z moim poprzednim co sobie kupiłem i faktycznie jest inne. To nowe ma taką samą żarówiaście zieloną okładkę ale w środku na przykład jest inny schemat oka, układ krwionośny ma strzałki w dobrą stronę, nerwowy OK, przekrój przez pień nierozjechany, jakieś inne zdjęcia. Nie widze póki co błedów, chyba ze mi przygrzało słoneczko - może ktoś je kupił? W necie widziałem nawet po 5 zeta
01basia
Posty: 41
Rejestracja: 22 lip 2011, o 18:52

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: 01basia »

A ja mam na sprzedaż :

CHEMIA:
- testy maturalne PWN w trzech tomach
- abc maturalne wsip
- tabice chemiczne podkowa
- witowski 2011 - uzupełnione WSZYSTKIE zadania ołówkiem (pomoc w nauce) - to sa 2 tomy
- omega zadania
- podręcznik Nowa Era 1 - poziom rozszerzony - chemia nieorganiczna
- podręcznik Nowa Era 2 - p.rozszerzony - chemia organiczna
- zadania maturalne Nowa Era
- 6 podręczników PAZDRO

z biologii :
- trening przed maturą - fizjologia roslin, komorka, strunowce
- notatki z lekcji - anatomia w dwoch tomach, botanika
-


SPRZEDAM B. TANIO
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: SilentShout »

Proponuję wszystkim sprzedającym, żeby się ogarneli i znaleźli dział na forum, który jest przeznaczony własnie na takie ogloszenia.

max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: max_m »

znalezli se tu bazar
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: _KALINA_ »

poszerzają interes
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: max_m »

sa madrzejsi niz mgr po marketingu i zarzadzaniu
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: SilentShout »

SKANDAL!

żeby nam tylko biologii 2011 nie zagarnęli.

_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: _KALINA_ »

jesli będzie to dla nich korzystne to zagarną biologie 2011
xenopus1
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2011, o 19:09

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: xenopus1 »

Pakolla Malajestra pisze:xenopus1, masz na myśli tę pozycję?
Generalnie tak, tylko akurat na skanach nie ma tych stron co są zmienione.
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: misialina555 »

Hej, ja mam te starsze widocznie vademacum grega, takie granatowe, ale ono nie jest złe, nie ma błędów itp? Spotkałam się z różnymi opiniami o nim i większość chwaliła, niektórzy uparci pisali tylko o operonie, jakie to genialne i w ogóle, więc sama nie wiem. A i jeszcze przepraszam, pytanie z innej beczki, ale jakby tak ktoś mógł szybko odp to super:) Czy naukę zacząć też od 1 tematu z podr operonu, czyli Biologia-opowieść o fenomenie życia. Tam jest coś o rozwoju na przestrzeni wieków i podstawowe terminy stosowane w systematyce. Tego chyba nie będzie na maturze, to opuścić, czy się pouczyć tego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości