książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

misialina555, z moich korepetycji to pamiętam by z tego działu (w OPERONIE) umieć:
-problemy badawcze, hipotezy itp.
- co to nomenklatura binominalna i jak to wygląda,
- ogólnie przypomnieć sobie jak wygląda poprawna klasyfikacja roślin i zwierząt,
- systemy klasyfikacji,
-konwergencja i dywergencja, narządy homologiczne i analogiczne, paralelizm ewolucyjny+ przykłady,

Dalej masz prokarionty, więc wiadomo
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: misialina555 »

O dziękuję bardzo:)))
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

Nie ma sprawy.
xenopus1
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2011, o 19:09

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: xenopus1 »

misialina555 pisze:Hej, ja mam te starsze widocznie vademacum grega, takie granatowe, ale ono nie jest złe, nie ma błędów itp? Spotkałam się z różnymi opiniami o nim i większość chwaliła, niektórzy uparci pisali tylko o operonie, jakie to genialne i w ogóle, więc sama nie wiem. A i jeszcze przepraszam, pytanie z innej beczki, ale jakby tak ktoś mógł szybko odp to super:) Czy naukę zacząć też od 1 tematu z podr operonu, czyli Biologia-opowieść o fenomenie życia. Tam jest coś o rozwoju na przestrzeni wieków i podstawowe terminy stosowane w systematyce. Tego chyba nie będzie na maturze, to opuścić, czy się pouczyć tego?
To chyba starsze jakies, mnie chodzi o zielone. A z systematyki to zasady systemu Linneusza trzeba znać i coś o Lamarcku
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

xenopus1, opisałem wszystko biorąc pod uwagę podpunkty oraz pogrubienia w Operonie. Lamarck i Linneusz w pełnej krasie jest, z tego co pamiętam, dalej. Te notki co są w I rozdziale o niczym ciekawym na ich temat nie mówią.
Cieszę się, że ktoś mnie kontroluje
xenopus1
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2011, o 19:09

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: xenopus1 »

Shaq pisze:xenopus1, opisałem wszystko biorąc pod uwagę podpunkty oraz pogrubienia w Operonie. Lamarck i Linneusz w pełnej krasie jest, z tego co pamiętam, dalej. Te notki co są w I rozdziale o niczym ciekawym na ich temat nie mówią.
Cieszę się, że ktoś mnie kontroluje
Ja jak się ucze to najpierw czytam sobie tak o i nie staram się zapamiętać, potem idzie druga warstwa (już sprawdzam czy pamietam co czytam), może przeczytaj to tylko tak sobie a zakuwać lepiej szczegóły komórki czy coś
misialina555
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 19:26

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: misialina555 »

No właśnie taki sposób nauki jest najlepszy. Pierwsze czytanie, drugie, jak się nie pamięta to trzecie. Z innych tematów notatki, a potem zadankaehhhh
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

To jest dobre jeśli uczysz się czegoś od początku, czegoś nowego. Jeśli powtarzasz, to najlepiej przeczytać raz, a potem skorzystać z fiszek, zakładek, podkreśleń czy co tam miałaś zrobione wcześniej i zwrócić uwagę na rzeczy szczególnie ważne. Niestety OPERON jest dobry, lecz dużo w nim wodolejstwa.

Z resztą, są różne gusta. Każdy uczy się i zapamiętuje szybciej lub wolniej. Tak więc nasza dyskusja ma wyłącznie charakter teoretyczny.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: wooojt1 »

Odnośnie Operonu, dobre w tym podręczniku jest to, że nie nokautuje on prezentowaną wiedzą lecz przedstawia ją w sposób przystępny. Ja wspominam tę książkę nie jako suchy podręcznik lecz raczej jako, po prostu, ciekawą lekturę-)
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

wybacz, ale w liceum biologia z operonu to był idealny środek usypiający. 2 strony i śpię. Dlatego metoda zakładek uratowała te książki przed makulaturą.
Tylko nie pomyślcie sobie, że biologia mnie nie interesuje, lecz szczerze to wolałem sobie PWN poczytać. Jakoś bardziej mnie wciągał.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: wooojt1 »

Shaq pisze:wybacz, ale w liceum biologia z operonu to był idealny środek usypiający. 2 strony i śpię. Dlatego metoda zakładek uratowała te książki przed makulaturą.
Tylko nie pomyślcie sobie, że biologia mnie nie interesuje, lecz szczerze to wolałem sobie PWN poczytać. Jakoś bardziej mnie wciągał.
Mi się Operon podobał. To już zależy od indywidualnych preferencji-)
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Shaq »

Święta prawda
xenopus1
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2011, o 19:09

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: xenopus1 »

Ilu ludzi tyle sposobów nauki i tak właśnie jest dobrze. Liczy się efekt:) Trza dużo zadań robić i patrzyć co jakiś czas na ile % wychodzi i tak aż do setki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości