Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

Naprawdę żadne zeszyty, przynajmniej w mojej grupie bo to raczej my byliśmy odpytywani, a nie że asystent nam coś mówił. A jak już coś opowiadał to jakieś ciekawe przypadki ze swojej praktyki związane z tematem, no ale to bardziej jako ciekawostki było. A jak już mówił coś ważnego to najczęściej zapisywałam to w skawinie przy odpowiednim temacie

Na wykłady z anatomii warto chodzić, na chemię nie trzeba bo i tak dostajecie slajdy, na biologię medyczną nie trzeba ale ja polecam Fajni wykładowcy i bardzo śmiesznie jest na tych wykładach. A w drugim semestrze to radzę chodzić na histologię, bo mówią tam dużo dodatkowych informacji, których nie ma na slajdach i potem są o to pytania na kołach.

Na biofizykę nie chodziłam, więc nie wiem Ale za uczęszczanie na te wykłady były dodatkowe punkty do egzaminu.
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mateqqq »

Na PUMie na egzaminach, kołach i innych formach sprawdzania wiedzy obowiązuje słownictwo polskie i łacińskie czy polskie, łacińskie i angielskie? (Mówie tutaj o przedmiocie anatomia a nie o poszczególnych językach(
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Stabilo »

Mateqqq, nie słyszałam, żeby gdziekolwiek na kierunku lekarskim, gdzie studia odbywają się w języku polskim, obowiązywało także mianownictwo angielskie.
autumn
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2010, o 06:37

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: autumn »

A czy ktoś ze starszych lat mógłby mi powiedzieć, jak to jest ze zwolnieniem z zajęć WFu? Robią kłopot z takim manewrem, czy można spokojnie dostać wolny semestr?
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

Żeby dostać zwolnienie z wfu trzeba chyba stanąć przed komisją i udowodnić, że jest powód do takiego zwolnienia. Ale nie wiem dokładnie jak to się odbywa bo nie znam żadnej osoby, która by na wf nie chodziła.

A tak naprawdę to zajęcia z wfu są jednymi z fajniejszych zajęć na pierwszym i drugim roku. Można się odstresować i przez chwilę skupić na czymś innym niż anatomia/histologia/biochemia/ Mają tam bardzo fajną kadrę, organizują spływy kajakowe, obozy, itp itd. Ja polecam
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

Żeby zwolnić się z wfu trzeba jechać do wyznaczonej przychodni, przedstawić lekarzowi problem zdrowotny, przeciwwskazania do uprawiania sportu i wystawia zwolnienie na jeden semestr. Żeby i z drugiego semestru sie zwolnić trzeba jechać tam od nowa ale tak jak stokrotka100, pisze, nie ma co sie zwalniać, kadra jest super! co zajęcia robimy coś innego, dużo gier zespołowych, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, mamy siłownie, sale do fitnessu, jak robi się już ciepło gramy na kortach tenisowych. Do tego jednoczesnie na hali mają zajęcia tak około 2 grupy więc dzielimy sie na to co chcemy robić, jedni robią jedno, inni drugie, dla każdego coś sie znajdzie Wiec nie zwalniajcie sie, bo 1,5 godzinki w tygodniu wiecej nikogo nie zbawi, chyba że ktoś nie może ćwiczyć
Stabilo
Posty: 328
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Stabilo »

Jest basen do wyboru
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Asillith »

Płatny 100 zł na semestr i trzeba pójść na początku roku bo szybko miejsca schodzą.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: julia.....:):) »

a można wybrać zajęcia np chodzić cały semestr na siłownie lub fitness
Mateqqq
Posty: 47
Rejestracja: 5 maja 2011, o 15:38

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Mateqqq »

a tenis coś kosztuje? wgl mozna se go wybrać?
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

julia.:):) pisze:a można wybrać zajęcia np chodzić cały semestr na siłownie lub fitness
oficjalnie nie da się tak zadeklarować, żeby chodzić tylko na jedno ale często jest tak, że w-f zaczynamy ogólną rozgrzewką, a potem kto chce zostaje by grać w gry zespołowe, a reszta którzy nie chcą idą na siłownie, więc po rozgrzewce można kombinować

Tenis nic nie kosztuje, ani ten w ramach w-fu ani też ten w ramach sekcji poza zajęciami, zwykle gramy w niego jak jest sezon, ładna pogoda, najczesciej wiosna, lato, nie da sie więc na niego chodzić cały czas.

Jak ktoś lubi np. tylko siatkówke, tylko koszykówke to można sie zapisać na sekcje, uczestniczenie w nich regularnie zwalnia z w-fu, ale pewnie już o sekcjach wiecie.
kows
Posty: 63
Rejestracja: 22 mar 2011, o 17:13

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: kows »

A czy istnieje coś takiego jak stołówka studencka:)
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

Z tym to bardzo bardzo kiepsko Na terenie szpitala jest bufet z którego korzystają wszyscy jako miejsce na przechowanie się między zajęciami i jakąs szybką nauke przed nimi ale z jedzeniem jest w nim średnio, bo np. cena za obiad 2gie danie to jakies 14 zł, jakościowo też średnie Chociaz mozna jeszcze próbować w szkole na przeciwko akademików, trzeba iść tam zaraz na poczatku i pytać w tamtejszej stolówce czy są wolne miejsca na obiady, jeśli w gimnazjum jest mało chetnych uczniów to można się zapisać, nawet jesli w pazdzierniku nie bedzie miejsc, to uczniowie sie wykruszają i w nastepnym miesiacu mogą być miejsca. Co do cen nie znam szczegółów, coś kojarze może 150 zł za miesiac, czyli za 20 obiadów, ale głowy nie dam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości