stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Noyan
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2011, o 14:51

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Noyan »

Thank you miszczu
Lagus
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2011, o 10:23

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Lagus »

Czyli moja nadzieja nie jest tylko złudzenie, uff Zawsze chcieliście iść na lekarski czy rodzice was tak ukierunkowali?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: vahti »

A nie ma innej możliwosci?
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Shaq »

Właśnie?
Rodzice są zdania, żebym robił to, co chcę robić.
Jakoś nie zauważyłem tego, żebym od urodzenia miał powiedziane Słuchaj, twoim przeznaczeniem jest kierunek lekarski".
esprittt
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:42

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: esprittt »

ja w sumie zawsze chciałam
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Agher »

Nie ma co się łudzić - sporo osób naoglądało się doktora Housea i od tego momentu chciało iść na medycynę . No ale zaczną żałować wyboru studiów w momencie zderzenia z polską szpitalną i przychodniową rzeczywistością ). Z obserwacji wydaje mi się, że mało osób zawsze chciało iść na medycynę, u sporej części to jednak jest pomysł od ogólniaka.

Fajne nam statystyki pokazywali też na zajęciach - jaka jest motywacja licealistów do podjęcia kierunku lekarskiego. Na pierwszym roku wygrywały: ciekawa praca, zarobki i prestiż. a im dalej na studiach tym coraz mniej osób miało takie podejście, a coraz więcej się przyznawało, że tak im rodzice kazali
Lagus
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2011, o 10:23

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Lagus »

Co do Hausa to masz rację fascynacja jego metodyką pracy i możliwościami działania może zachęcić to bycia lekarzem jednak w naszym kraju wygląda to inaczej, tak myślę słuchając opowiadań o naszej służbie zdrowie. W moim przypadku było tak, że rodzice zawsze mówili, że chcieliby, żebym została lekarzem i na szczęście ja również tego chciałam i dalej chcę jednak nie wiem czy wyniki mojej matury na tą pozwolą. Ale jak mówią: nic nie dzieje się bez przyczyny więc czekam na kolejne listy i spadek progu
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: Agher »

prawda jest taka, że każdy już po pierwszym roku, może pierwszych dwóch latach dowie się czy mu te studia pasują. Bo jak komuś nie pasują przedmioty podstawowe to myślę, że potem na klinikach się w tym wszystkim nie odnajdzie No. nie mówię, żeby od razu kochać biofizykę.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: vahti »

Wcale nieprawda. Ja sie naogladalem grejsów i scrubsów.
esprittt
Posty: 66
Rejestracja: 18 paź 2010, o 18:42

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: esprittt »

ja tam się raczej nie spodziewam fajerwerków po pierwszych 2 latach studiów. w sumie nie spodziewam się żadnych fajerwerków nigdy, raczej tego że za kilka lat dojdę do wniosku, że trzeba było iść za głosem rozsądku i siostry i iść na stomę
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: neocortex »

No widzicie, a mnie dopiero na innych studiach oświeciło

A serio to po maturze, nawet jak gdzies sie ta medycyna pałętała, byłam zbyt nastawiona na zwiedzanie świata, zdobywanie Himalajów i imprezy z krakowska bohema żeby iśc na taka rzeźnię jak lek
dodać beznadziejne nauczycielki z chemii i bioli i mamy efekt
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: SilentShout »

Lagus pisze:Czyli moja nadzieja nie jest tylko złudzenie, uff Zawsze chcieliście iść na lekarski czy rodzice was tak ukierunkowali?
moi rodzice próbowali ukierunkowac mnie na lekarski, ale słabo się starali
wg mnie najlepiej samemu podjąć decyzję, a nie spełniac czyjeś oczekiwania przecież to MY będziemy studiować, a później pracować, a nie rodzice/przyjaciele/sąsiedzi i kto tam jeszcze udzielał nam rad a jak sami dokonamy złego wyboru, to przynajmniej nie będzie później zwalania winy na innych

a tak na marginesie to widzieliście warzywną mapę Azerbejdżanu pod UMB

Kod: Zaznacz cały

bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,10062576,Warzywny_Azerbejdzan_na_palacowym_dziedzincu.html
ja dzisiaj widziałam, szczerze mówiac po deszczu wygląda to niezbyt dobrze
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: stacjonarny lek 2011/2012 kandydaci i progi :)

Post autor: vahti »

Jak wiele potrzeba by być w tych czasach artystą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 63 gości