Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Cinereus »

male szanse prawde mowiac
Nosorozec
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2011, o 22:31

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Nosorozec »

Też od września zaczynam II rok na lekarskim i planuję II kierunek. Nad fizyką medyczną się zastanawiałem, ale czy ktoś może próbował studiować równolegle lek i neuroinformatykę na UW ? Trzeba jakoś specjalnie podania pisać czy wystarczy normalnie przez rekrutację przejść ?
II kierunek to genialny pomysł moim zdaniem. Zwłaszcza że na lekarskim nie ma NIC matmy i NIC fizyki, myślenie logiczne jest ograniczone do minimum, a człowiek jedyne co robi to kuje. Można 2. kierunkiem trochę poszerzyć horyzonty
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Gitarowa »

Nosorozec, A da się to czasowo zmieścić? Bo na lekarskim raczej sporo zajęć jest. I mało elastyczny plan, z tego co wiem.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Stalowy »

Skłaniam się do tego, że na 3 roku i później będzie to bardzo trudne/niewykonalne. Przyglądałem się godzinowemu planowi zajęć iii. Nie widzę możliwości wstawienia tam jeszcze czegoś

Jedyną opcją jest np. studiowanie czegoś bardzo bliskiego, gdzie większość przedmiotów można przepisać.

Tak np. ludzie robili równolegle lek ze stomą - wszystko co medyczne było przepisane na 1 i 2 roku. Chociaż i tak kliniki są potem oddzielne. Znam parę osób które zaczęły stomę na 4 roku leku i gdy kończyli lek, zaczynały im się na stomie kliniki - w sumie zrobienie 2 kierunków zajmowało 9 lat.

Teraz chyba nie ma możliwości robienia studiów w krótszym czasie"
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Grzybu123 »

Jeśli chodzi o stomatologie to kolega zaczął na IV roku stome i wg Jego wyliczeń zacznie staż stomatologiczny zaraz po stażu lekarskim. Kliniki jak kliniki jest dużo zajęć praktycznych których nie można przepisać, a i z zajęciami teoretycznymi czasem trzeba zaliczać same egzaminy albo ustnie odpowiadać u profesora z rzeczy stomatologicznych".

Jednakże możliwe i przydatne dla szczękowców oraz pasjonatów.

Pozdrawiam.
aseretee
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, o 14:45

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: aseretee »

To jest mozliwe. Wiem z autopsji. Z tym ze u mnie bylo na odwrot tzn medycyna byla (a raczej wciaz jest) tym drugim kierunkiem. Tylko najpierw rzeczywiscie zadaj sobie pytanie: po co? ja po prostu nie chcialam przerywac zaczetych studiow, ktore tez daja duze perspektywy. Od 3 roku rzeczywiscie moga byc problemy- mozesz studiowac niestacjonarnie drugi kierunek w weekendy. Ale najpierw sie zastanow jeszcze raz:quo vadis? nawet nie mowie o tym ze lepiej jest robic jedna rzecz porzadnie niz dwie (do pewnej granicy jest tak ze im masz mniej czasu tym wiecej robisz) np. nie piszesz postow na forach (jak coponiektore bardzo zapracowane ale dziwnie jakos bardzo przy tym aktywne osoby ) Chodzi mi bardziej o to zeby miec czas dla siebie. No ale jesli juz masz taka determinacje to chyba wiesz po co.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Medycyna Lwów »

a co drugie studiujesz?
siarchan
Posty: 41
Rejestracja: 1 lip 2011, o 15:45

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: siarchan »

lith pisze:Jak dla mnie to jak chcesz robić jakąś specjalizacje to lepiej robić tą specjalizację i do roboty i na pewno można być porządnym specjalistą bez robienia jakiś dodatkowych studiów.

Bo dojedziemy do tego, że najlepiej oprócz medycyny jednocześnie wypadałoby ciągnąc pielęgniarstwo, żeby się umieć pacjentem zająć, ratownictwo, żeby lepiej się czuć na intensywnej terapii, psychologię, żeby wiedzieć jak rozmawiać z pacjentem. tak kierunki można sobie dokładać i dokładać.

Albo na innym przykładzie- robiąc prawko wypadałoby skończyć mechanikę i budowę maszyn, logistykę jakąś, inżynierię ruchu drogowego. W końcu jak mam być porządnym kierowcą to muszę się orientować w temacie
Zapisać, zapamiętać, rozprzestrzeniać dla potomnych Pokłony z mojej strony za tego posta.
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: amrodo »

Witajcie, jestem w podobnej sytuacji. Skonczyłem wlasnie I rok Zdrowia Publicznego i teraz dostalem sie na Lekarski.Nie zamierzam (przynajmniej narazie) rzucac Zdrowia. A co dalej bedzie to sie okaze. Jesli udaloby mi sie skonczyc licencjat z tego kierunku to bylbym bardzo zadwolony, a jak wiadomo zdążyłbym przed trzecim rokiem na lekarskim. Co o tym sadzicie?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Stalowy »

Zdrowie publiczne? Moim skromnym zdaniem całkowicie bez sensu - kierunek całkowicie nie warty wysiłku. Poświęć 100% lekarskiemu, bo z tego drugiego kierunku i tak nic Ci nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Grzybu123 »

amrodo pisze:Witajcie, jestem w podobnej sytuacji. Skonczyłem wlasnie I rok Zdrowia Publicznego i teraz dostalem sie na Lekarski.Nie zamierzam (przynajmniej narazie) rzucac Zdrowia. A co dalej bedzie to sie okaze. Jesli udaloby mi sie skonczyc licencjat z tego kierunku to bylbym bardzo zadwolony, a jak wiadomo zdążyłbym przed trzecim rokiem na lekarskim. Co o tym sadzicie?
Ja skończyłem licencjat i poszedłem na lekarski. Osobiście polecam skupić się na lekarskim - bo studia (całe) można później nadrobić w dwa lata lub na różnych często lepszych (bo i bardzo konkretnych) kursach.

Pozdrawiam.
aseretee
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, o 14:45

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: aseretee »

Kaamil pisze:a co drugie studiujesz?
Studiowalam bo juz skonczylam na szczescie. To byla inzynieria materialowa. Udalo mi sie nawet zalapac na fajna praktyke gdzie pracowalam z hydroksyapatytem (tj material do protez)- to rzeczywiscie bylo cos co wymagalo polaczenia medycznej i technicznej wiedzy. To bylo fajne. Mimo to zdecydowanie nie jestem zwolennikiem laczenia medycyny z drugim kierunkiem chyba ze ktos juz naprawde wie po co. Ale rozumiem tych, ktorzy nie chca przerywac zaczetych studiow jesli im niewiele zostalo do licencjata/ inzyniera i jesli ich kierunek ma sens.
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Drugi kierunek na drugim roku lekarskiego

Post autor: Paweł88 »

nie dla wszystkich medycyna jest marzeniem i całym światem, dla wielu to po prostu dobry biznes plus prestiż
Nie każdy też musi wszystko podporządkowywać medycynie bo inaczej gdy znajdzie odskocznie, to już na pewno zostanie konowałem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości