kursy przygotowawcze do matury- dylemat

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
megami
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2011, o 14:40

kursy przygotowawcze do matury- dylemat

Post autor: megami »

Mam kłopot. Interesuje mnie kurs przygotowując do matury (matura 2012) odbywający się w Warszawie. Rozpatruję 3 opcje:
-kurs sikory
-kurs na WUMie (tutaj chciałabym się dostać)
-kurs na SGGW(z tytułu wielu pochlebnych opinii krążących w necie- sporo na ten temat było na forum grona)

Mam w planach zdawać biologię i chemię rozszerzoną oraz fizykę na poziomie podstawowym. (Jestem na profilu biologiczno-medycznym w liceum, gdzie mamy rozszerzoną biologię i chemię oraz fizykę na dziwnym poziomie półrozszerzonym.)
Interesują mnie opinie osób, które uczęszczały na te kursy, poziom wykładów, rodzaje ćwiczeń, ilość godzin i czy stosunek ceny do jakości jest korzystny(czy warto tyle za niego zapłacić). Który z kursów jest najskuteczniejszy pod kątem dobrego zdania matury?
Mam świadomość, że kurs nie zastąpi wielogodzinnych sesji z podręcznikami i wkładu własnej pracy, ale zależy mi dodatkowych arkuszach, ćwiczeniach itp.


Pozdrawiam forumowiczów-
przyszła maturzystka.




PS Przejrzałam całe forum, nie znalazłam podobnego tematu- jeśli takowy istnieje, byłabym wdzięczna za wklejenie linku
o-llka
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2011, o 17:51

Re: kursy przygotowawcze do matury- dylemat

Post autor: o-llka »

Ja zapisałam się na ten rok na kurs sikory z biologii i chemii po tym jak usłyszałam pozytywne opinie na jego temat. Najlepsze jest to, że jedna z osób, która tak go wychwalała właśnie z chemii i biologii miała tylko po ok. 60%.Ale to zależy od osoby, trzeba też poświęcić dużo czasu w domu a nie tylko tam jeździć.
Jest bardzo drogi i większość osób rezygnuje właśnie przez cenę. Ale z drugiej strony ma bardzo rozbudowany system e-learningowy i dużo próbnych matur ( zależy mi właśnie na tym bo z naszą nauczycielką nie uczymy się ich rozwiązywać).
Po rozmowie z rodzicami razem doszliśmy do wniosku, że dadzą mi na niego pieniądze jeżeli uważam, że lepiej dzięki niemu napiszę maturę (czego nie jestem pewna ale się postaram).
Wybrałam kurs zamiast ciekawych wakacji za granicą . Mam nadzieję, że słusznie.
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

[Link] kursy przygotowawcze do matury- dylemat

Post autor: elfiatka »

moje drogie maturzystki tu macie podobny topic
kursy-przygotowawcze-na-studia-medyczne-vt30041.htm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości