Studia w Zabrzu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Stalowy »

Jeżeli dobrze poszukać to można znaleźć lux mieszkanko za 400 zł miesięcznie w dwójce lub trójce (szczególnie atrakcyjne są 3-jki na Rokitnicy!). Kawalerka to koszt 800-1000 zł miesięcznie, a wynajęcie jednego pokoju gdzieś (czego raczej nie polecam), to pewnie ok. 300-400 zł.

Na stomatologii jest więcej jeżdżenia już od początku - zajęcia dentystyczne są w Bytomiu, 25-30 minut od kampusu
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: joko »

mam pytanie, które ksiazki najcięzej zdobyć z biblioteki, bo jest ich najmniej/najszyciej się rozchodzą? bo ktoś pisał, ze bochenków jest pod dostatkiem, a z innego zrodla mogę wziać tylko 5 ksiazek i chcialabym dobrze ten limit rozdysponować
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Stalowy »

Limit na koncie: 20 książek. Ktoś Ci bzdur naopowiadał
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Gehenna »

Stalowy, joko chyba chodziło o limit książek innego źródła

Bochenków jest sporo, ale i tak nie wystarczająco. Ja dostałam ostatni II tom, a byłam dzień po rozpoczęciu w kolejce dziesiąta Nie starczyło dla mnie już IV.

Jeśli chodzi o atlasy, to o Sobotcie (Soboccie?) mogłam tylko pomarzyć, dostałam jeszcze ruskiego Sinelnikowa, ale chwilę później już chyba leciało coś innego.

Nie dostałam wtedy również Kadłubowskiego do parazytologii. Genetyka Drewy jest chyba tylko na 2 miesiące, nie warto od razu wypożyczać, ale szybko zarezerwować - ja tak zrobiłam i dostałam akurat jak przerobiliśmy na biologii robale Książki Twymana na oczy nie widziałam, nawet nie wiem czy jest w bibliotece - na pewno jest na ksero (jak większość) Do bioli potrzebne są jeszcze skrypty Achtelika, ale akurat o to każdy może być spokojny, bo jest ich pod dostatkiem.

Jeśli masz ambicje, żeby się starać na historii medycyny, to też lepiej od razu zaklepać, (nie)stety nie znam autorów.
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Gehenna »

Zapomniałabym!

Zebrałam, mam nadzieję, większość naszych pierwszaczkowych zasobów cyfrowych na chomika -

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/zabrze.lekarski
- skrypty, pytania z egzaminów itp. Jeśli czegoś brakuje, krzyczcie
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: joko »

Gehenna, tak właśnie o to mi chodziło, dziękuję bardzo!
lulu
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:41

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: lulu »

a ja mam takie pytanie czy atlas Sobotty jest w kilku tomach tylko czy jest jakis jednotomowy, bo znalazlam jakies pozycje w sklepie internetowym i czesc ma podpis np tom 1 a czesc nie i nie wiem co brać. A jesli sa tomy, to ktory przydaje sie najbardziej i najszybciej?
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Gehenna »

Sobotta ma 2 tomy. Co do szybkości, to pierwszy tydzień mieliśmy kończynę górną, drugi dolną, a oba rozdziały są w dwóch różnych tomach Więc jeśli już kupować, to raczej razem. Ale z bibliotecznym Sinelnikowem też sobie poradzisz w razie czego.
lulu
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:41

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: lulu »

napewno 2? bo ja mam mozliwosc kupienia 3/ Atlas anatomii człowieka. Tom 1, Głowa, szyja, kończyna górna / Johannes Sobotta, Atlas anatomii człowieka. Tom 2, Klatka piersiowa, brzuch, miednica, kończyna dolna i trzeci Atlas anatomii człowieka tom 3, Tabele mięśni, stawów i nerwów / Sobotta. Tzn ze ten ostani sie nie przydaje i nie wydawac na niego pieniedzy?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Arnold »

To nie jest tom 3, jak ja kupowałem był to dodatek. Czasami używałem to do powtórki
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Gehenna »

Dokładnie, u mnie też to było gratis", nie kupowałam oddzielnie. Zerkałam przy nauce mięśni, ale jeśli masz gdzieś taniej a bez tego, to nie jest wielka strata.
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: fornix »

Gehenna pisze: na pewno jest na ksero (jak większość)
Na tym ksero w bramie?
Dzięki za chomika!
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Gehenna »

Tak, na ksero w bramie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości