Jack Russell Terrier

Hursky
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2011, o 16:13

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Hursky »

Witam!

Pomyślałem, że to dobry temat do podpięcia
Więc, chciałbym mieć psa, od dzieciństwa marzyłem o psie, ale nie mogłem go mieć. Dlaczego? Problemy zdrowotne: atopowe zapalenie skóry i alergie m.in.: na konkretne produkty spożywcze jak i na sierść. To było powodem, że tego psa nie miałem. W towarzystwie zwierzą dusiłem się. Ale. około półtora roku temu pozbyłem się okropnej wysypki na rękach (AZS) a trzy lata temu mogę normalnie przebywać i bawić się ze zwierzętami m.in. psami. Zostałem odczulone na te wszystkie cholerstwa homeopatią. Szukając ras dla siebie znalazłem dwie: Jack Russell Terrier oraz Beagle. Mieszkam w domu w mieście do 20 tys mieszkańców w spokojnej okolicy. Posiadam ogródek (przydomowy). I mam pytanie która rasa pasuje do mnie i czy mogę ją mieć? Mam 15 lat w domu nie ma żadnych dzieci a z zwierząt to mam chomika i brata (20 lat). Z psem mogę wychodzić trzy razy dziennie (rano o 6:00, w południe o 16:00 i wieczorem o 20:00) spacery po 30 minut. W naszym domu nigdy nie było psa, tylko rodzice mają z tym doświadczenie. Jestem w stanie pokochać do szaleństwa tego psiaka. Przed zakupem zrobię jeszcze raz badania czy wszystko jest w porządku. Czy możecie mi doradzić która rasa jest dla mnie odpowiednia, a jeżeli nie te, to taka która posiada sierść krótkowłosą i nie ma więcej niż 50cm wzrostu?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: zoo_ »

Ja polecam kundelka
Z adopcji (ogłoszenia internetowe, fora np. dogomania) lub też ze schroniska.
Jeśli nie zależy Ci oczywiście na konkretnym wyglądzie i charakterze psa rasowego, to taki pies będzie Ci wdzięczny do końca życia za uratowanie go.

A tak przy okazji, to mam akurat pilnie do oddania psiaka w typie JRT (dlatego też tutaj zajrzałam w sumie). Piesek został znaleziony w lesie, nie może zostać dłużej w miejscu, gdzie teraz przebywa. Jest młody, taki podrośnięty szczeniak. Fajny, ma cięty ogon (lub urodził się bez). Nie widziałam go jeszcze na żywo, ale mama mówiła, że jest meega grzeczny i posłuszny.
Więc jeśli ktoś byłby zainteresowany to PW
Hursky
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2011, o 16:13

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: Hursky »

Dziękuję za odpowiedź, na pewno to przemyślę . A co do tego psa, to z jakiego miasta pochodzisz?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jack Russell Terrier

Post autor: zoo_ »

Pies niestety ostatecznie wylądował w schronisku w Brodnicy (kuj-pom). Zdjęcia psiaka mogę podesłać na PW, a pewnie w niedługim czasie będzie też informacja o nim na stronie schronu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości