Samodzielna nauka.

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Samodzielna nauka.

Post autor: lexpolonica »

Hej , nadal mam watpliwosci czy zdawac mature z fizyki ,poziom podstawowy. Czy myslicie , ze da sie wyciagnac powyzej 90 %(uczac sie samodzielnie,od wrzesnia, zaczynajac od zera , korzystajac z pomocy : podrecznik kozielskiego, zbior zadan chyla, maturalnie ze zdasz? mozecie polecic jeszcze jakies zbiory i ogolnie licze na porady
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: aster »

hej!

ja w te wakacje również zdecydowałam się na fizykę podstawową, chociaż w przeciwieństwie do Ciebie do matury mam jeszcze 2 lata. Korzystam z dokładnie tych samych materiałów I myślę, że dają radę. Na razie nie potrzebuje żadnych korepetycji- gdy nie umiem rozwiązać jakiegoś zadania, to po prostu szukam go w internecie Powodzenia!

P.S. To forum jest chyba dosyć rzadko odwiedzane. Może powinnaś przenieść swój wątek?
tisiphone
Posty: 62
Rejestracja: 10 sie 2011, o 09:25

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: tisiphone »

To wszystko zależy od czasu i indywidualnych zdolności. Z korepetytorem [ o ile trafi się na dobrego, a o to trudno] jest łatwiej. Wszystko zrozumiesz. I jest pewna rutyna działania, a nie nie chcę mi się".
Ale niektórzy nie potrzebują korepetytora, sami świetnie sobie radzą, musisz się wyczuć
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: Selene93 »

Jasne, że się da (: Ja uczę się samodzielnie gdzieś od czerwca, z dokładnie tych samych książek co Ty. Kozielski jest naprawdę świetny, ten podręcznik z powodzeniem zastępuje mi korepetycje.
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: miedwied »

do podstawy spokojnie, bez pośpiechu przygotowałabyś się od początku trzeciej klasy. a śpiesząc się - nawet od drugiego półrocza.
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: lexpolonica »

Dziekuje za odpowiedzi. Zmotywowaliscie mnie a czy obliczenia na podstawie sa skomplikowane ? przegladajac arkusze spotkalam sie np z zadaniami o tresci : wykaz ze co mnie przerazilo
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: Selene93 »

Jakiś wielkich problemów matematycznych nie ma q: Nie ma czego się bać, wykaż, że to zadanie jak każde inne, tyle, że ma się jeszcze poprawny wynik podany d
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Samodzielna nauka.

Post autor: Medycyna Lwów »

ja się fizyki uczyłem samodzielnie głownie + fizyka rozszerzona w szkole, które byłą na tyle rozszerzona, że wprawiała w depresję (zbiór z którego korzystaliśmy stosuje się na 1 roku studiów na politechnice). Zdawałem rozszerzenie i zdałem na bodajże 87% - wg mnie klucz do sukcesu to dobry podręcznik (najlepszy PWNu) + arkusze z neta (wszelkie możłiwe, z gazet, z operonu itp.) + Maturalnie że zdasz WSiPu - b.dobra pozycja. Warto robić tez zadania ze starego zbioru Mendla do fizyki i ew. z Persony - ja je robiłem, bo musiałem do szkoły.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości