Praktyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sunny_soul
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:05

Praktyki

Post autor: sunny_soul »

Ja mam takie pytanie - czy Nasza Uczelnia płaci placówkom medycznym za praktykę studenta? Chodzi mi szczególnie o prywatne gabinety. Wie ktoś może?
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Praktyki

Post autor: zgREDka »

Po pierwszym roku zapomnij o praktyce w prywatnych gabinetach, po 5 roku tez zapomnij i wogóle zapomnij jeśli jesteś na leku. Praktyki mają być w szpitalach państwowych lub klinikach. Jak sobie wyobrażasz praktyki z ginekologii gdzie m.in. trzeba odebrac poród czy zostać 24h na dyżurze?

Jak jest na STOMIE to nie wiem
sunny_soul
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:05

Re: Praktyki

Post autor: sunny_soul »

hahaha, zgredziuniu kochana jaki najazdD
przeczytaj raz jeszcze mój post, bo widzę, że nie zrozumiałaś.
dla Ciebie Nasza Uczelnia to tylko kier. lekarski, a placówka medyczna to tylko szpital?

ponawiam pytanie, ale może je sprecyzuje, gwoli jasności - czy prywatna placówka medyczna - przychodnia, gabinet lekarski, dom lekarski dostaje jakieś pieniądze za praktykanta z PUMu? (praktyka wakacyjna)

bardzo proszę osoby zorientowane o odpowiedź na to pytanie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Praktyki

Post autor: Stalowy »

Nie studiuję na PUMie i nie znam żadnych 100% konkretów, jednak biorąc sprawę zdroworozsądkowo: kto będzie Ci płacił za to, że zatrudniasz tanią siłę roboczą?

Druga sytuacja: chciałem w tym roku mieć praktyki w szpitalu na Rydygiera w Krakowie, jednak tamtejszy ma taką wewnętrzną zasadę, że życzy sobie opłaty od studenta - 1 zł za każdy dzień praktyk. Ponieważ za te 20 dni nie była to jakaś astronomiczna kwota, to byłem skłonny zapłacić, jednak dziekan powiedział kategorycznie, że pod taką umową swojego podpisu nie złoży - praktyki mają być całkowicie nieodpłatne.

Po przejściu tych pierwszych dodam, że faktycznie czasem byłem urobiony po pachy i w wielu rzeczach mogłem po tygodniu pielęgniarki wyręczyć
Awatar użytkownika
zgREDka
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2009, o 15:58

Re: Praktyki

Post autor: zgREDka »

dla Ciebie Nasza Uczelnia to tylko kier. lekarski, a placówka medyczna to tylko szpital?

tak
ponawiam pytanie
prościej zapytać przemiłe panie z dziekanatu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas (WUM) można robić praktyki w prywatnych gabinetach stomatologicznych (uczelnia chyba to opłaca?) - zresztą za każde praktyki uczelnia coś płaci szpitalowi. Mało jest stomatologii publicznej, więc nawet staż podyplomowy dentyści mogą robić w gabinetach prywatnych.


ps. w szpitalach w radomiu bez względu na czas trwania praktyk życza sobie 123 zł od tak. To jest dopiero skandal.
sunny_soul
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:05

Re: Praktyki

Post autor: sunny_soul »

Kaamil dzięki za wyjasnienia, tylko mnie nie chodzi o publiczne placówki, tylko prywatne, ale raz jeszcze dzięki za dobre chęci.
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: Praktyki

Post autor: Chanomile »

Nie wiem o jakie konkretnie pytasz praktyki, ale np. te po pierwszym roku są bezpłatne, szpital lub inna placówka w której odbywasz praktyki musi podpisać porozumienie z naszą uczelnią i tam jest wyraźnie napisane, że decydują się oni na przyjęcie studenta NIEODPŁATNIE.
Mam nadzieję, że pomogłam
menka91
Posty: 20
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 14:52

Re: Praktyki

Post autor: menka91 »

Czyli po pierwszym roku są praktyki pielęgniarskie w szpitalu, a na następnych latach są to praktyki w gabinetach stomatologicznych ? Mam jeszcze jedno pytanie czy sama wybieram gabinet w którym chcę odbyć praktyki czy jest mi to narzucone jakoś odgórnie ?
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Praktyki

Post autor: Kirsten »

Po pierwszym roku w szpitalu, po drugim i dalszych w gabinecie. Gabinet wybierasz sama
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości