medycyna i analityka medyczna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maggie94
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2011, o 12:09

medycyna i analityka medyczna

Post autor: maggie94 »

Witam!
Mam pytanie dotyczące rekrutacji na studia. W 2012 roku piszę maturę i będę próbowała się dostać na medycynę. Wiem jednak, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i możliwe, że za pierwszym podejściem się nie dostanę. Nie chciałabym wtedy roku spędzić na sucho w domu nad książkami, chciałabym mieć styczność z wykładowcami, uczyć się czegoś związanego z medycyną. Na studia niestacjonarne nie mogę sobie pozwolić ze względów finansowych, ale chciałabym wtedy przez rok studiować analitykę medyczną. Moje pytanie brzmi: czy jest taka możliwość, aby złożyć papiery i na medycynę, i na analitykę na jednym uniwersytecie (chodzi mi o PUM w Szczecinie)? Czy ktoś z Was czegoś takiego próbował?
Pozdrawiam.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: york »

tak, możesz się rekrutować na kilka kierunków, ale czy na PUMie to nie wiem, bo nie składałam, ale większość uczelni daje taką możliwość
maggie94
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2011, o 12:09

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: maggie94 »

dzięki wielkie !
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: methodys »

Ale wtedy zapłacisz za jeden rok medycyny zgodnie z nową ustawą
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: kulqa »

jesteś pewien? Nie wydaje mi się

mic
Posty: 23
Rejestracja: 8 gru 2010, o 18:09

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: mic »

A to z jakiej racji?

LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: LinKaDr »

Zgodnie z nową ustawą.

Ale niekoniecznie będziesz musiała zapłacić - jeśli osiągniesz odpowiednio wysoką średnią ocen, będziesz zwolniona z opłaty.
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: kulqa »

A kto powiedział, że ona bedzie studiowac 2 kierunki jednocześnie? Kraju, naucz się czytać. Analityki- przypuśćmy- skończy 1 rok i dostanie się na lekarski, więc rzuci analitykę. To znaczy, że nie będzie studiować 2 kierunków tylko jeden. I nie będzie płacić

Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: Dali »

Nie tyle chodzi tu o studiowanie dwóch kierunków ale o to, że będzie ograniczone ilość pktów ECTS na jednego studenta.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: lith »

kulqa, najpierw sama poczytaj ustawę i zobacz jak to będzie technicznie rozwiązane. Ja głowy nie dam sobie uciąć, ale jak dla mnie to będzie płaciła. Ale to w sumie będzie gorący temat dopiero w przyszłym roku, póki co chyba dopiero rozporządzenia wykonawcze uchwalają, a sama ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października. Z reszta nie jestem na bieżąco.
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: medycyna i analityka medyczna

Post autor: kulqa »

ja juz czytałam te nudy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości