Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Vader
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2011, o 10:22

Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Post autor: Vader »

Witam wszystkich )
Mam prośbę. Niedawno w mojej głowie znalazł się pomysł aby spróbować startować na Farmacje. Teraz będę w klasie maturalnej. Wszystko fajnie tylko, że mam problem. W sumie dwa. Jestem w klasie o profilu matematycznym i w 3 klasie odpadła nam biologia, która była na podstawie. Chemia będzie najprawdopodobniej raz w tygodniu, oczywiście podstawa. Powiem szczerze, że te przedmioty olewałem przez te 2 lata. Byle zaliczyć na 3. Mój poziom wiedzy z tych przedmiotów nie jest zbyt wysoki. Myślę że chemie może nawet i bym polubił. Z biologią będzie ciężej. Dobra, przejdę do sedna sprawy.
Moglibyście mi polecić podręczniki do chemii i biologii napisane zrozumiałym językiem z których mógłbym samodzielnie się uczyć? Mam w planach pójść na korki, ale teraz nie będę się ośmieszał przed korepetytorem. W szkole na chemii mamy podręcznik Nowej Ery(TRAGEDIA, chaos) i WSIPu Poznać Zrozumieć z biologii. W domu mam jeszcze Biologie Villego(siostra próbowała na medycynę, ale się nie powiodło) ale na razie to dla mnie za wysokie progi. Z chemii mam sporo książek: zbiory pazdry i jakieś inne(brat skończył inżynierie chemiczną,ale nie potrafi zbytnio tłumaczyć). Bardzo proszę o pomoc

POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Post autor: lexpolonica »

z biologii pwn oraz operon , rowniez zaczynam od zera, mysle ze te podreczniki sa napisane zrozumialym jezykiem i bede sie wzajemnie uzupelniac.
Vader
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2011, o 10:22

Re: Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Post autor: Vader »

No dobrze, a poziom tych podręczników wybrać rozszerzony czy podstawowy+rozszerzony? Czekam jeszcze na poradę odnośnie chemii.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Post autor: Selene93 »

Podręczniki do podstawy w żaden sposób Ci się nie przydadzą, jeśli zdajesz rozszerzenie. Z chemii polecam Podręcznik i zbiór zadań w jednym Hassy. Wydawnictwo też Nowa Era, ale to zupełnie inne książki niż do podstawy. Kiedyś to było wyd. Rożak jakbyś chciał w antykwariacie kupować.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Pomoc w doborze książek z BIOL i CHEM

Post autor: Batha »

są już tematy dotyczące książek do w/w przedmiotów (osobno, ale za to jakie obfite!). Ewentualne pytania o szczegóły kieruj tam.
Szkoda, że nie możesz sobie ich znaleźć
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości