POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

A ja myślę, że to byłą pchła, pchły nie tylko skaczą, co się może kojarzyć, ale jeśli są na skórze psa, to odkryte szybko odbiegają w zacienione futrem miejsce, co można opisywać jako pełzanie".
Jeśli tak jest, jak mówisz, to możliwe, że to pchła Chociaż widziałam pchłę i wyglądała inaczej od tego robaczka.
Oczywiście u weterynarza już byłam. Dostałam kropelki, do tego też kupiłam tabletkę na odrobaczenie pieska. Niestety krople mogę podać dopiero po 2 dniach. Mam nadzieje, że to pomoże.
Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

A mi z wszołami ale nie są one wielkości rybika

Nie, nie. To nie były wszoły. Przecież są całkiem inne.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: AnnaWP »

Bj pisze:
A tak poza tematem: Czy kąpiel psa co 2-3 dni to zalecenie weta, czy Twój kaprys.
Śpię z nią więc chcę żeby była czysta ty chyba byś nie spała z brudnym psem?
To nie śpij.
Pies nie powinien być myty często, raz na kilka miesięcy wystarcza, my kąpiemy psa 3 razy w roku może, o ile nie sprawi nam jakiejś niespodzianki. Psy z włosiem częściej, zależnie od stopnia przetłuszczenia włosa.
Pies musi być czysty, co oznacza zdrowy, zaszczepiony i wolny od pasożytów, ale nie musisz i nie powinnaś kąpać go w nadmiarze, bo to mu szkodzi. Jego skóra nie toleruje tak częstego zmywania lipidowej warstwy ochronnej i wpadnie w grzybicę albo inny problem skórny.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: malgosi35 »

AnnaW_UO,

York to takie pomieszanie z poplątaniem i zalecają częstsze kąpiele, no ale bez przesady.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: AnnaWP »

Bo York ma wlosie, ale teściowie Maltana kąpią średnio raz na tydzień, a częściej podmywają mu podwozie po prostu.
Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

Yorkshire Terrier wymaga częstego mycia.
Przynajmniej raz na tydzień
Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

Moi teściowie mają Pekińczyka i prawie w ogóle go nie myją / Teraz łuszczy się jej skóra, ma jakieś dziwne zaczerwienienia, ciągle się drapie i weterynarz nie pomógł Także nie wiem czy tak rzadkie kąpanie psa się sprawdza Uważam, że gdyby bardziej o nią dbali, nic by jej nie było.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: AnnaWP »

Pekińczyk ma na ile wiem sierść i wymaga mycia raz na kilka miesięcy, jak każdy pies z sierścią. Problem skórny jest raczej wynikiem innego problemu.

Ogólnie psu z sierścią bardziej szkodzi mycie niż brudek, o ile nie przesadzimy w brudkiem. Mycie jest mniej szkodliwe jeżeli stosujemy odpowiednie szampony, bo o myciu w ludzkich kosmetykach nawet nie mówię.

Zamiast dorabiać teorię, wyślij teściów do innego lekarza. Husky znajomej miał poważne problemy skórne i w końcu, kolejny weterynarz zmienił mu karmę, na jakąś jagnięcą, i pomogło. Okazało się, że ma alergię na większość produktów, w tym każdą kiełbasę, więc nie dokarmiają go ludzkim jedzeniem, ma tylko swoją karmę - i skóra już się wygoiła.
Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

Nie rozumiem jak można w ogóle psa karmić ludzkim jedzeniem
a co do szamponu, to chyba logiczną rzeczą jest, że jeśli kocha się swojego pupila, kupuje mu się najlepsze kosmetyki Profesjonalne.
Bjuuu
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:07

Re: POMOCY!!!! Mój pies ma robaki!!

Post autor: Bjuuu »

Okazało się, że to był jakiś robaczek z trawy. I oczywiście już go nie ma. Mimo to podałam kropelki i tabletkę. Warto się zabezpieczyć na przyszłość dziękuję wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości