Badanie poziomu testosteronu.

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Amon
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2011, o 19:07

Badanie poziomu testosteronu.

Post autor: Amon »

Witam !

Mam zamiar zrobić sobie badanie poziomu testosteronu, ale nie wiem czy to ma sens?
Mam bardzo słaby zarost, wręcz można by powiedzieć, że go nie ma i dość dziecięce rysy twarzy jak na 19-latka, dlatego chce zrobić sobie, to badanie i w razie jakiś nieprawidłowości udać się do lekarza.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Badanie poziomu testosteronu.

Post autor: Medycyna Lwów »

sam nic nie rób - zarost zależy od testosteronu tylko pośrednio i w tym wieku nie musi być u każdego mężczyzny bardzo mocny. Są często znacznie starsi całkowicie zdrowi którzy mają na tyle słaby zarost ze golą się 1x w tygodniu lub rzadziej. jeżeli inne cechy płciowe II-rzędowe nie budzą niepokoju to nie ma sensu tym bardziej, bo takie badanie jest drogi i samo nic lekarzowi nie powie.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Badanie poziomu testosteronu.

Post autor: AnnaWP »

I dodam, że jeśli czujesz się niespokojny, to idź do lekarza. On najlepiej oceni, czy w Twoim przypadku jakieś badanie jest wskazane, czy zbędne.
Bo testosteron to nie jedyny hormon, jaki brałabym pod uwagę.

BTW - znam ojca dzieciom, który nadal goli się w soboty - i wcale nie jest zarośnięty w piątek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości