Rośliny, zwierzęta matura!

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
kakakaka123
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2010, o 15:12

Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: kakakaka123 »

Czy jest jakiś sposób, żeby szybko nauczyć się roślin i zwierząt?
Jak wy się tego uczyliście?
Bo nic już nie pamiętam z lekcji i wszystko mi się miesza, a niedługo matura.
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: adgj »

Trzeba to kochać. A jak się ich nie lubi, to pozostaje pożądne kucie. Jak tego nie ma, to maturka leży.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: Trzyszcz »

hehe, zawsze mnie zastanawiało, skąd się tyle takich tematów bierze. Może jestem ignorantem, czy jak to tam nazwać, ale dla mnie sprawa jest prosta (tym bardziej, że matura nie jest zbyt trudna.- tak przy okazji,zupełnie nie na temat-zadziwił mnie niebywale niski próg na biologię na UG, szok, i myślę, że to nie jest wyjątkowy kierunek):
przeczytać
zrozumieć (tu pomaga korzystanie z kilku źródeł)
zapamiętać

No i potem rozwiązywać stare matury, żeby zobaczyć przy kolejnym powtarzaniu materiału, na co i pod jakim kątem zwrócić uwagę.
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: neko_neko »

Z podejściem szybko się nauczyć to może być ciężko )
Postaraj się to polubić, jak się czegoś uczysz to potem popatrz na gołębia przypomnij sobie co ma w środku, schyl sie, popatrz na lilię czy inne cudo, pooglądaj muchę itd ) + praca z maturami i z książkami z omegi. I raczej nie ryć uparcie i ze złością bo z tego nic dobrego nie wyjdzie. Porównywać, oglądać schematy, rysunki, tabele z różnych książek!
kakakaka123
Posty: 18
Rejestracja: 10 paź 2010, o 15:12

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: kakakaka123 »

A ile wam zajęło mniej więcej czasu ogarnięcie tego dość dokładnie?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: Jakusz »

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo uczyłem się biologii na bieżąco, a do matury praktycznie robiłem tylko testy i nic strona po stronie nie powtarzałem.
2+2 równa się _
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2011, o 19:23

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: 2+2 równa się _ »

jak jestes inteligentny i potrafisz pisać wnioski takie jak sa wymagane w maturalnych zadankach to wystarczy wykuc, a pozniej twoja inteligencja powinna ci pomoc ogarnac o co chodzi na podstawie twej wiedzy
natomiast jak nie obdarzony jestes taka umiejetnoscia to oprocz wykucia trzeba zrozumiec
ja jakos nic nie musialem szczegolnie kumac tych tematow, tutaj wg mnie jest czysta teoria i tyle, nic wybitnego
pozdro
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: Przemeqq »

Ja jestem już po nauczeniu się roślin i zwierząt, całość luźnym terminarzem zajęła mi jakiś miesiąc.
Tak na prawdę nauka to nic innego jak umiejętność powtarzania. Przy każdej okazji. Na przykład opowiadanie dzieciom o budowie i funkcjach liścia, który podniosą. Albo zauważenie dżdżownicy podczas koszenia trawy i postanowienie o jej nie zabiciu, bo ma tak fascynujący układ wydalniczy jak (.)
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Rośliny, zwierzęta matura!

Post autor: persil1991 »

Ja sobie sporządziłem notatki (które ofc sprzedaję patrz podpis). Z zoologii pisałem je wg konkretnego schematu: najpierw cechy ogólne danego typu (po kolei środowisko życia, dalej podstawowe cechy budowy czy dwu czy trójwarstwowe, znaczenie ekologiczne). Następnie jakie mają układy i jak one wyglądają.
W tabelkach byłoby to nieczytelne bo jednak informacji za dużo, a tak można wziąć dwa przykładowe tematy i zawsze porównać np. płazińce i nicienie - szybko widać różnice. Nie dość, że tak uczy się łatwiej (bo się nie kuje, jest w tym więcej logiki), to jeszcze na maturze często proszą o porównywanie.

Tak najszybciej i chyba najprzyjemniej. Można też czytać książki, fajnie zwierzątka opisane są w starym Lewińskim, a roślinki u Podbielkowskich. Ale nie ma sensu kupować książek jeśli nie można ich skądś zdobyć - w końcu ile ich można mieć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości