Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Rosie77 »

ziolko, jakbyś opisała moją historię, jestem rocznik 88, matura 2007. Mam za sobą rok chemii i położnictwo. Dopiero teraz mi się udało gdzieś dostać na lekarski. Największym błędem było to, że po maturze nie zostałam w domu, dzięki temu wszystko by pewnie teraz wyglądało inaczej. Przez cały czas studiowania próbowałam poprawić maturę, z marnym skutkiem. Teraz znów myślę nad poprawą, żeby z niestacjonarnych przenieść się na stacjonarne. Jeśli macie wybór to zostańcie w domu, uczcie się do poprawy matury
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: neocortex »

Zawsze jest ryzyko, że siedzenie w domu Was zdemotywuje zupełnie i nic nie poprawicie, ale nie macie 10 lat - chyba znacie siebie na tyle, żeby to przewidzieć.
Poza tym siedzenie w domu dla mnie = jakaś praca powiedzmy 3-4 dni w tygodniu, a nie siedzenie na tyłku przed tv przez rok.

Serio, znaleźć jakąkolwiek pracę, która jakoś tydzień zorganizuje, przyniesie swoją kasę, wymusi wychodzenie z domu i zapobiegnie zdziczeniu i do książek.
Na studiach jest różnie - człowiek się uczy na zajęcia, bo tak jak Grzybu napisał - liceum mu wpoiło taki system, bo szkoda itd i w rezultacie z przygotowaniem do matury jest różnie. I to nieprawda, że będziecie mieć priorytety i w razie czego zawalicie jakieś koło, w praktyce to tak nie wyglada.
Jasne, że jest cięzko, bo wszyscy gadają o studiach, przeprowadzają się itp, a Wy co? A Wy mierzycie wysoko, nawet gdyby to wysoko miało byc za rok.

Zawsze są osoby które przezimowały na analitykach itp i się dostały, ale to mniejszość. Ja się zakuwałam do matury pracując, ucząc się do sesji i pisząc magisterkę i nie polecam tego nikomu. Studia w tym wszystkim były najbardziej upierdliwe.
Iskra14
Posty: 371
Rejestracja: 19 lip 2009, o 22:28

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Iskra14 »

Ja poszłam na farmację, maturę poprawiłam o 2 pkt, a uczyłam się bardzo dużo. Każdy weekend poświęcałam, jednak później zjadł mnie stres i zmęczenie. Chciałam iść na medycynę, zabrakło mi 1 pkt i jestem na stomie. Nie żałuję.

Teraz przezimowanie na innym kierunku nie będzie opłacalne, ponieważ w razie dostania się po roku czasu na medycynę będzie trzeba zapłacić za ostatni rok studiowania na tym kierunku.

Studiując farmację i ucząc się do matury odjęłam sobie parę lat życia ] lepiej zostać w domu.
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: raulitoNYC »

Grzybu123 pisze:NoahsLampoon chciałbym Ci uświadomić, że studiując filologie a chemie czy biologie zupełnie inaczej prezentuje się ilość wolnego czasu. Gdyby studiowanie gwarantowało dostanie się na studia to po I roku medycyny każdy były na studiach dziennych.
Filologie nie są trudnymi kierunkami, ale pracochłonnymi. Typowa dla każdej filologii jest duża ilość godzin zajęć oraz masa materiału do czytania. Te studia charakteryzuje właśnie dokładnie odwrotność tego, co napisałeś. No chyba, że mówimy o jakiejś uczelni prywatnej, ale w moim przypadku było to UW i muszę przyznać, że decyzja o uczeniu się do matury od zera plus pisanie licencjatu nieźle dało mi w kość.
A w kwestii tego, czy warto zostać w domu i poprawiać maturę, czy może iść na studia znam przypadek dziewczyny z mojego rocznika, która po liceum nie zaczęła żadnego kierunku, a mimo to nie udało jej się dostać na medycynę przez 2 następne lata. W końcu zrezygnowała ze swoich starań i tym sposobem ma 2 lata w plecy, podczas gdy mogła mieć za sobą już 2 lata studiów na innym kierunku.
Grzybu123, nie twierdzę, że studiowanie gwarantuje dostanie się na każde studia, ponieważ inna moja koleżanka jest na lekarskim na niest. i po każdym roku poprawiała maturę, ale z wynikami nie pozwalającymi jej przenieść się na stacjo. Ta sama osoba miała też po 2. roku średnią 4,5.
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: GABA »

318 sztuk notatek z biologii oraz 303 z chemii
Fiu fiu. Niezły biznes.
Kociooka
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2011, o 10:03

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Kociooka »

Ja czekam na książkę
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Collo »

318 sztuk notatek z biologii oraz 303 z chemii
W sumie wychodzi, że zarobiłeś na nich ponad 6,5 tys.

Gratulacje!
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: _KALINA_ »

super
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Stalowy »

PS: [mod], masz błąd w opisie aukcji.

Student kierunku lekarskiego w Poznaniu sprzeda swoje notatki z chemii.


Dzięki tym notatkom zdałem maturę z biologii na poziomie rozszerzonym na 88% (niedowiarkom mogę przesłać skan świadectwa dojrzałości) i dostałem się na wymarzone studia.

No chyba że są AŻ tak dobre że wystarczą na to i na to

Dostanę za sposzczegawczość darmowy egzemplarz?
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Rosie77 »

Kociooka pisze:Ja czekam na książkę
ja chyba też
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: stokrotka222 »

No niezły zarobek! Gratuluję pomysłowości
Paulina7020
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2011, o 11:18

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Paulina7020 »

Czesc wszystkim. Jestem z rocznika 1992 i kilku punktow mi zabraklo,zeby sia na lekarski dostac, dlatego postanowilam,ze czekam rok i poprawiam mature . Jest ktos moze w podobnej sytuacji ?
naim
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:39

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: naim »

Ja czekalem od 2005
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości