Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: seelaaf »

przez całą moją naukę w liceum uczyłam się jedynie z zeszytu, miałam świetne notatki, co było zasługą dobrego nauczyciela przed maturą zabrałam się za książki i miałam ten sam sposób co koleżanka wyżej ^ zakreślacze i jazda
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: Mati_P »

searleaf, ania92gum, i jakie rezultaty? ]
ania92gum
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2011, o 14:32

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: ania92gum »

rezultaty? - Lekarski w Gdańsku, biola r 87, chemia r 88
Awatar użytkownika
Mati_P
Posty: 411
Rejestracja: 17 sie 2009, o 08:25

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: Mati_P »

calkiem przyzwoicie ]
ania92gum
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2011, o 14:32

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: ania92gum »

thx a tak naprawdę na maturę oprócz wiedzy przydaje się dzo szczęścia - po pierwsze trafić w klucz, a po drugie, niezależne od nas, żeby egzaminator dobrze sprawdził, zaliczył co trzeba i nie pomylił się przy dodawaniu pkt
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: HBr »

Jak dla mnie kluczem do sukcesu są fajne notatki- niektórzy mają je podane na lekcji (jak ja), a inni muszą robić sami w domu- jeśli chodzi o biolę, to nie umiem totalnie robić notatek (w przeciwieństwie do j.polskiego, bo na tym przedmiocie moje zapiski są perfekcyjne). Potem jak czytam podręcznik, to tylko rozszerzam to, co mam w zeszycie. No właśnie i ważne to mieć fajny podręcznik, w którym wszystko jest dobrze wytłumaczone (ja próbowałam już Operon, PWN), ale w końcu mam do pierwszej klasy podręczniki WSiP i super mi się z nich uczy- szkoda, że nie mam dalszych części, ale z tym to pół biedy, bo człowiek to łatwy materiał w liceum na biologii, więc od bidy mogę z tego Operonu lub PWN.

Mój chłopak słuchał audiobooków z biologii- też fajna opcja, ale ja jestem wzrokowcem, więc dla mnie odpada. Dla słuchowców bajera, można sobie robić sesje półgodzinne przed snem

Ja jeszcze polecam regularne powtarzanie, wtedy te informacje zostają w głowie. Z pierwszej klasy prawie w ogóle materiału nie powtarzałam, uczyłam się na zasadzie Z-Z-Z i nic nie pamiętam. Z drugiej klasy materiał powtarzałam na okrągło i jedyne, co mi wyleciało z głowy, to jakieś szczególiki, więc jeden problem mniej

Ania92gum, gratuluję samozaparcia i zdałaś z takim świetnym wynikiem.
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: _KALINA_ »

ania92gum pisze:thx a tak naprawdę na maturę oprócz wiedzy przydaje się dzo szczęścia - po pierwsze trafić w klucz, a po drugie, niezależne od nas, żeby egzaminator dobrze sprawdził, zaliczył co trzeba i nie pomylił się przy dodawaniu pkt

Zgadzam się
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Sposób nauki do matury z biologii rozsz.

Post autor: withi_as »

HBr pisze:Jak dla mnie kluczem do sukcesu są fajne notatki- niektórzy mają je podane na lekcji (jak ja), a inni muszą robić sami w domu
O to, to właśnie. Ja miałam tego pecha (albo i nie?), że musiałam robić te notatki sama, jako że lekcji bio już nie miałam . ale za to przy robieniu, uczysz się w zasadzie dwa razy skuteczniej (przynajmniej w moim przypadku). Wiem, że z notatek innych osób, nie byłabym w stanie skorzystać, po prostu muszę mieć swoje i kropka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości