LEKARSKI WUM 2011/2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: karimata »

O, już znalazłem coś na stronie Termin dokonywania zapisów na zajęcia WF określa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM, na trzy dni przed rozpoczęciem semestru.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

Kardiolog pisze:
Chyba że są jakieś powody, dla których w studentów od III roku wstępuje duch rywalizacji, niekoniecznie zdrowej
proximeaccessit, wtedy coraz częściej działa zasada kto pierwszy, ten lepszy
No właśnie. Dla przykladu zajęcia z interny. 6 osób w podgrupie, jeden asystent i jeden pacjent. Pacjenta można posłuchać bo ma coś fajnego w oskrzelach". Pierwsze trzy osoby sluchają sluchają (czasem troche to trwa, wiadomo, kazdy chce uslyszec, a jeszcze nie ma sie takiej wprawy wiec trzeba dlugo sluchac) a potem asystent mowi juz pana nie bedziemy dalej meczyc i idzie sie dalej. I co dziwne, nie wraca sie pozniej do tej sali jak już pacjent sobie odpocznie
mad_lene
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 16:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: mad_lene »

A ja mam do Was takie oto pytania
1. Kiedy zostaniemy poinformowani o podziale na grupy i czy często tak jest, że osoby uczące się innego niż angielski języka obcego są w gr 16?
2. Kiedy pojawi się plan na języki obce i łacinę?
3. Jak to jest z zajęciami z propedeutyki med. uzależnień? Kiedy one niby są?
Z góry dziękuję za odp na moje ciekawskie pytania
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Medycyna Lwów »

1. na zajęciach integracyjnych, co do języków to bywa różnie
2. przed rozpoczęciem roku akadem.
3. II sem.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

mad_lene, jesli jestes na I WLu to lista z podzialem na grupy bedzie na spotkaniu w piątek przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Plan języków obcych na pewno przed rozpoczęciem semestru, ale może go nie być na stronie odrazu tylko przed dziekanatem

A propedeutyka to tak jak Kaamil napisał (jeśli jestes z I WLu oczywiście )
karimata
Posty: 286
Rejestracja: 19 cze 2010, o 15:30

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: karimata »

a_niap pisze:mad_lene, jesli jestes na I WLu to lista z podzialem na grupy bedzie na spotkaniu w piątek przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Spotkanie w piątek czy w niedziele?
mad_lene
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 16:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: mad_lene »

Tak, jestem z I WL A to spotkanie to chyba 25 (niedziela) - tak przynajamaniej na stronie jest.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

W niedziele, oczywiście że w niedziele Mój błąd
mad_lene
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 16:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: mad_lene »

A teraz trochę z innego kalibru. W jakie ksiązki warto zaopatrzeć się już teraz? Tak, żeby nie wydawać bez sensu pieniędzy jeśli coś można wypożyczyć z biblioteki? Jakiś atlas na anatomię pewnie się przyda, co powiecie np o Sobottcie? Warto? I co najlepiej na histo?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Medycyna Lwów »

przeczytaj sobie wszystkie tematy na forum - jest ich setki a nie zadajesz pytanie na które wielokrotnie udzielano odpowiedzi!
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: a_niap »

mad_lene, o atlasach jest osobny wątek, ale to głównie kwestia co komu pasuje - tak czy tak każdy atlas będzie dobry. I tego kupować nie musisz, bo zawsze sie jakis znajdzie w bibliotece.

Bochenka tez mają pełno. Pituchowej jest dużo też, wiec jest szansa że sie uda pozyczyć. Nie wiem jak Woźniak, jak zdecydujesz sie z tego korzystac (trzeba wtedy miec tez atlas sobotty bo sa odnosniki) chyba jest niewiele w bibliotece

Sawickiego jakiegos spokojnie pozyczysz, jak nie najnowsze wydanie to starsze tez da rade. Najlepiej po sesji zimowej pozyczac, wczesniej nie bedzie potrzebny

Albertsa malo w biblio, ale najpierw sie zorientuj czy twoj asystent wymaga, bo jak nie to jest zbedna ksiazka

Kawiaka w bibliotece malo, warto go kupic bo sie przyda caly pierwszy semestr a nie jest drogi

Skwainy w bibliotece nie ma wiec jak chcesz korzystac to kup. Nowe to ok. 20 zł za czesc, czesci jest wszystkich 8 ale OUNu nie kupuj bo nie warto.

Skrypt dobaczewskiej na anatomie kup ksero w kiosku (16zł ok), ksero rozdzialow wymaganych z sadlera tez kup w kiosku (13zł) z czego sadler dopiero na II semestr wiec nie ma sie co spieszyc

Z chemii nie kupuj zadnych ksiazek, z biblio tez nie pozycza bo nie sa potrzebne - to co trzeba drukuje sie ze strony zakladu

Ksiazke do jezyka obcego trzeba niestety kupic, nowa to jakies 50zł, uzywana tez da rade tylko trzeba bedzie (albo i nie) powymazywac, bo jest zintegrowana z cwiczeniami
mad_lene
Posty: 5
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 16:23

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: mad_lene »

a_niap, dzięki za rady! ciężko to trochę na początku ogarnąć, nawet co do czego ale może z czasem dam rade
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: LEKARSKI WUM 2011/2012

Post autor: Nancy1990 »

a_niap Skawiny są w bibliotece, tylko nie wiem czy wszystkie części.
Albertsa nie wypożyczajcie, nawet jeśli asystent wymaga. Kolokwia i tak są centralne i na podstawie Kawiaka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości