ŚUM, a akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lulu
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:41

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: lulu »

ja skladalam obok dziekanatu:D mowimy o Zabrzu czy Kato?
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Turmalina »

Czy na ten dochód miesięczny netto za rok 2010 trzeba mieć jakieś potwierdzenie? Bo moja mama to z PITu policzyła i to co jej wyszło to wpisałam D
I wie może ktoś w jakich godzinach jest czynne biuro administracji Domu Studenta 1 i 2? Bo pisze że od 9:00-14:00 a jak zadzwoniłam to niby od 7:30
dominika55
Posty: 90
Rejestracja: 27 lip 2011, o 20:46

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: dominika55 »

Nie trzeba potwierdzać wierzą na słowo w ten dochód, ponoć mają niby sprawdzić ale nie widzę jakiegoś szybkiego sposobu sprawdzenia skoro nie chcą tego PITu:)
Awatar użytkownika
Lady-Freakish
Posty: 145
Rejestracja: 31 maja 2010, o 15:55

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Lady-Freakish »

akademik przyznaja wszystkim bez względu na dochód (co innego stypendium socjalne). liczy się tylko odległość.
pokój moga przydzielić ludzie z rady mieszkańców, więc lepiej wyślijcie ładne zdjęcia z dokumentami może traficie na lepszych sąsiadów w segmencie

składać papiery można w administracji lub w dziekanacie, zaraz po lewo.
marytm
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2011, o 14:26

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: marytm »

Z ciekawości zaczęłam czytać regulamin akademika i mam kilka pytań

Serio zgłaszacie do kierownika to, że macie czajnik w pokoju?
I czy generalnie przestrzega się czasu odwiedzin i opłat za nocleg?
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: billie j. »

Z tymi czajnikami w regulaminie to jakaś przesada jest. Przecież wiadomo, że każdy ma czajnik w pokoju ale nieoficjalnie. Nikt tego nie chodzi nigdzie zgłaszać
A co do odwiedzin to raczej się tego przestrzega, no chyba, że się uda kogoś jakoś przemycić
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Adrianisty »

Lady-Freakish pisze:akademik przyznaja wszystkim bez względu na dochód (co innego stypendium socjalne). liczy się tylko odległość.
Ja właśnie na to liczę. Ciężko byłoby znaleźć mieszkanie w październiku, jeśli okazałoby się że jest inaczej.
Awatar użytkownika
Lady-Freakish
Posty: 145
Rejestracja: 31 maja 2010, o 15:55

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Lady-Freakish »

marytm pisze:Z ciekawości zaczęłam czytać regulamin akademika i mam kilka pytań
Serio zgłaszacie do kierownika to, że macie czajnik w pokoju?
I czy generalnie przestrzega się czasu odwiedzin i opłat za nocleg?
możesz mieć i czajnik, i małą kuchenkę. nikt tego nie zgłasza. No akurat na kuchenkę trzeba uważać - u mnie czujnik dymu się nigdy nie włączył, ale na 7 piętrze u pewnej dziewczyny tak. przyszła portierka i zabrała kuchenkę. oddała przy wykwaterowaniu.
słyszałam, ze ktos trzymał normalna kuchenkę elektryczną - też można
na 8 dziewczyny maja mini-piecyk. sporo ludzi ma mikrofalówki. lodówkę pewnie po kimś odziedziczysz - w segmencie są dwie, ale znajoma z połoznictwa trzyma z współlokatorkami w pokoju. no i przywiozły sobie ekspress do kawy.
więc tym się nie przejmuj zawsze możesz spytac się starszaków, nawet mnie jak znajdziesz

co do odwiedzin: jak gośc zostawi dowód, to mogą przyjść po niego, może na poczatku tego przestrzegają, potem to róznie.
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Adrianisty »

A może ktoś wie, jak wygląda kwestia parkingu, dla ewentualnych mieszkańców akademika? Jest tam w ogóle coś takiego, a jeśli tak to pewnie trzeba płacić?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: york »

warto zamiast kuchenki kupic sobie grill elektryczny, nie jest to duży wydatek, a jedzenie jest szybko zrobione
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: raulitoNYC »

potwierdzam, grill elektryczny jest świetny na studia! poza tym jedzenie z grilla jest zdrowsze, niż smażone na patelni i smaczniejsze, moim zdaniem
xjc
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:58

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: xjc »

A są jeszcze miejsca w akademikach w Katowicach? Pytam, bo mam jeszcze szansę się dostać, pewnie dowiem się o tym tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, a wtedy ciężko już będzie znaleźć fajne mieszkanie za niewygórowaną cenę. Dlatego mam nadzieję, że uczelnia będzie mogła przydzielić ewentualne wolne miejsca osobom, które dostaną się na studia z rankingu ostatniej szansy Mimo, że termin składania wniosków już minął- nie miałam do tej pory nadziei, że dostanę się i w Poznaniu miałam już wszystko załatwionegt.<
Limonkaa
Posty: 123
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:25

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Limonkaa »

xjc, ja jestem w tej samej sytuacji P mnie powiedzieli, że jeśli będą wolne miejsca to przydzielą. Liczę na farta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości