Czy warto iść na medycyne ??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Avv »

Adrianoo - niemądre pytanie zadajesz odnośnie tego, czy sobie poradzisz. To zależy od samozaparcia, zdolności przyswajania informacji i motywacji. Ocena w szkole nie jest wyznacznikiem NICZEGO.
Co do tego czy warto - nie wiem. Jednakże do tego potrzebne jest powołanie. Lekarz, który poszedł na studia tylko dlatego ze względu na zarobki (choć z tym też różnie bywa) czy wiele ofert pracy to marny lekarz. Trzeba mieć dobry kontakt z ludźmi, nieść nadzieję i pomoc. To przede wszystkim.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Collo »

Jednakże do tego potrzebne jest powołanie. Lekarz, który poszedł na studia tylko dlatego ze względu na zarobki (choć z tym też różnie bywa) czy wiele ofert pracy to marny lekarz. Trzeba mieć dobry kontakt z ludźmi, nieść nadzieję i pomoc. To przede wszystkim.
Ja osobiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że trzeba mieć powołanie", żeby zostać lekarzem. Czy lekarz bez powołania jest gorszy? Jeżeli dobrze leczy ludzi to nie. On też przecież musi coś zarabiać i nie będzie pracował za najniższą krajową.

A na temat tego powołania, to gorące dyskusje były, można poszukać
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: persil1991 »

Oo znowu powołanie
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Tomq »

Ja mam warunek z powołania, boję się, że i w tym roku nie zdam.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Stalowy »

Sprzedam powołanie, używane, zachodnie marki, co tydzień nowa dostawa, 20 ton1111oneoneleven
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

widzę że najwięcej powiedzenia na temat powołania (różnie zresztą rozumianego) mają osoby albo nie studiujące, albo będące na ich samym początku i praktycznie zerowym kontakcie z pacjentem.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: godziasia »

Kaamil pisze:widzę że najwięcej powiedzenia na temat powołania (różnie zresztą rozumianego) mają osoby albo nie studiujące, albo będące na ich samym początku i praktycznie zerowym kontakcie z pacjentem.
wcale się nie dziwię, uwzględniając fakt, że na tym forum można różne rzeczy na ten temat wyczytać, rzeczy, które niejednokrotnie wyszły spod palców osób bardziej w tej materii doświadczonych. Jak widać, to bardzo opiniotwórcze miejsce
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Padre Morf »

Powołania, idee ah ahh

Miałem telefon w Idei, ale zmienili nazwę na Orędż i idea się skończyła ]
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: geronimo22 »

Padre Morf pisze:Powołania, idee ah ahh

Miałem telefon w Idei, ale zmienili nazwę na Orędż i idea się skończyła ]
sorki że zapytam, ale jeśli nie trzyma Cię w zawodzie powołanie, idee itd. (bo często dajesz temu wyraz) to w takim razie co ? Co skłania Cię do ciągłego kontaktu z tak często opisywanymi przypadkami np. panów po nadużyciu alkoholu opisywanych na blogu (świetny nawiasem) Czy to chodzi tylko o zarobki ? (ale tu problem bo większość dalej stęka że koszmarnie niskie, wstyd i w ogóle więc to by też nie pasowało:))
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: proximeaccessit »

Ja też nie rozumiem, co jest takiego zabawnego w tym, że niektórzy ludzie idą na studia medyczne, bo czują powołanie do pracy lekarza.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: godziasia »

Ja też nie rozumiem, co jest takiego zabawnego w tym, że niektórzy ludzie idą na studia medyczne, bo czują powołanie do pracy lekarza.
zabawny jest fakt, że wszyscy (ok, stanowcza większość) idący na medycynę maturzyści uważają, że jest ono absolutnie niezbędne do tych studiów i jeśli go nie mają, to w ogóle nie tędy droga. A potem życie samo weryfikuje te poglądy. Ja tam się nie nabijam z ludzi, którzy rzeczywiście odczuwają powołanie do bycia lekarzem - nie ma sprawy, skoro ktoś chce pomagać ludziom, jego sprawa i nic mi do tego (wątek na ten temat był wielce rozbudowany, nie będę tu już nic przytaczać). Ale część tych z powołaniem próbuje nieraz wytłumaczyć tym bez powołania", że powinni zrezygnować, bo im go brak i będą złymi lekarzami. A to mnie już wkurza.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

zależy jak się rozumie to powołanie. Czy chęć pomagania ludziom to powołanie od razu? (a chyba o to chodzi większości studiujących medycynę?, bo jeśli poszli na kasę to szybko mogą przeliczyć) wg mnie nie. Tak samo czym ta chęć jest motywowana - czy tym co się usłyszało czy zobaczyło w przygłupich serialach quasi-medycznych w TV? Wtedy jest to też quasi-powołanie.
Powołanie na pewno powinien mieć ksiądz i wielu naprawdę ma na szczęście, czy lekarz - wg mnie w większości tak. Czy można je mieć od tak? Wg mnie nie - coś takiego chyba może dać dopiero realny kontakt z realnym pacjentem czy to na studiach czy potem w pracy. Bez wątpienia o lekarzu który za marne grosze pracuje w hospicjum i oddaje się tej pracy praktycznie 24 h/d nie można powiedzieć że ten nie ma powołania. Ale są bardzo różni lekarze.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Gitarowa »

uhuhu, otworzyliście znowu powołaniową puszkę pandory? To i ja się wypowiem.
ja rozumiem powołanie do jakiegokolwiek zawodu jako przeświadczenie, że w tym właśnie zawodzie będzie się na swoim miejscu i że właśnie to, a nie nic innego będzie w stanie przynosic mi satysfakcję. Nie jest to nic wielkiego ani wzniosłego i myślę, że wiele osób to posiada. Pewnie można być dobrym lekarzem bez tego, tylko wtedy chyba jest się średnio szczęśliwym. tak mi się wydaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości