Problem ze wzrokiem, jaki kierunek?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Independence
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2011, o 00:06

Problem ze wzrokiem, jaki kierunek?

Post autor: Independence »

Witam.
Mam pytanie odnośnie wad wzroku. Niedowidzę na jedno oko, na drugie widzę doskonale. Czy to skreśla mnie z konkretnych specjalizacji? Czy są jakieś kryteria co do tego? Przypuśćmy chcę wybrać na specjalizację neurochirurgię, mam szansę zostać chirurgiem czy z powodu wzroku zostaje jedynie kariera lekarza rodzinnego itp.?
doktor piotr
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 18:02

Re: Problem ze wzrokiem, jaki kierunek?

Post autor: doktor piotr »

jeśli nie widzisz na jedno oko nie masz szans na specjalizację wymagającą precyzji. już spory astygmatyzm jest utrudnieniem
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Problem ze wzrokiem, jaki kierunek?

Post autor: Stalowy »

Zastanawiam się jak to się odnosi do wszystkich specjalizacji zabiegowych czy tylko np. okulistyki czy pewnych gałęzi chirurgii? Chociaż w sumie chyba na każdej takiej specce są operacje wymagające dużej precyzji, nawet przy głupim zaopatrywaniu naczyń.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Problem ze wzrokiem, jaki kierunek?

Post autor: lith »

Nie wiem. mi przy sporym astygmatyzmie na jedno oko nic nie mówili o ewentualnych problemach. Ale jak to ze speckami to wyjdzie w praniu. W sumie to swojej precyzji nie mam nic do zarzucenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości