medycyna a matura

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
MaalaaMii
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 16:28

medycyna a matura

Post autor: MaalaaMii »

Witam, mam takie dziwne pytanie, czy realne jest dostać sie na medycyne bez matury z chemii? albo z podstawowa?
a i jeszcze jedno, gdybym zdawała w tym roku mature z przedmiotów obowiązkowych i z rozszerzonej biologi przy założeniu że zdam, to mogłabym w przyszłym roku jako przedmiot dodatkowy zdać jeszcze mature z chemii rozszerzonej? a jesli tak czy liczyłoby mi sie to jako całosc?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: medycyna a matura

Post autor: Gitarowa »

Wydaje mi się że nie ma żadnej uczelni na której nie wymagają chemii.
A co do drugiego pytania- możesz tak zrobić. Ważne żebyś miała zdane wszystkie wymagane w rekrutacji przedmioty- nie ważne czy w jednym roku czy na przestrzeni kilku lat.


A tak w ogóle, to jest jeszcze mnóstwo czasu do matury.Ja na Twoim miejscu bym próbowała zdawać chemię już w tym roku. Nawet jeśli zaczynasz naukę od zera, to jest wystarczająco dużo czasu żeby to ogarnąć.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna a matura

Post autor: york »

w białystoku i poznaniu można zamiennie chemie z fizyką
MaalaaMii
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 16:28

Re: medycyna a matura

Post autor: MaalaaMii »

fizyki to ja w ogóle pod uwage nie biore, ten przedmiot nie jest na moja głowe
Awatar użytkownika
triinu
Posty: 55
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 19:17

Re: medycyna a matura

Post autor: triinu »

W takim razie bez chemii nie da rady.
Warto jednak podejść już w tym roku. Co ci szkodzi? Zawsze może się okazać, że matura z chemii okaże się dość prosta
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości