Dylemat...

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Re: Dylemat...

Post autor: Adee91 »

lith, ja wiem ze gwarancji nie mam, zdaje sobie sprawe z tego , ze materialy moga jedynie pomoc w zdobyciu punktow.
Bedzie dobrze jesli jednak wyeliminuje pare materialow , otoz:
BIOLOGIA
podreczniki pwn, vademecum operon.
Od lutego zaczne rozwiazywac wszelkie arkusze maturalne ( ze zbiorow postanowilam zrezygnowac).

ChEMIA
podreczniki: rozak
zbiory zadan: witowski, omega, pazdro, persona.
Najpierw zrobie witowskiego 2 czesci, nastepnie pozostale zbiory i od lutego rozwiazywanie arkuszy.
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Dylemat...

Post autor: lexpolonica »

W watku matura 2012, ostatnie posty upewnily mnie w przekonaniu, ze moje materialy wystarcza (wiec twoje rowniez w zupelnosci) a sa to:

Biologia:
podreczniki: pwn
po skonczeniu materialu zrobie arkusze maturalne ( z 50 0 )

Chemia:
podreczniki:rozak
Zbiory: witowski, omega, pazdro i arkusze.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Dylemat...

Post autor: Collo »

lexpolonica pisze:Chemia:
podreczniki:rozak
Zbiory: witowski, omega, pazdro i arkusze.
Adee91 pisze:zbiory zadan: witowski, omega, pazdro, persona.
Nie słyszałem jeszcze żadnych opinii o zbiorze zadań Omegii z chemii, czy jest wg was godny polecenia?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Dylemat...

Post autor: york »

tak, mi bardzo podobała się omega z chemii
lexpolonica moim zdaniem przydałby ci się jakiś zbiór z biologii i rozwiazuj zadanka z zbioru w czasie nauki teorii, a nie na koncu, zadanka i kluczoznastwo sa wazniejsze na maturze niz sama wykuta teoria
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: Dylemat...

Post autor: raulitoNYC »

równolegle z przerabianiem materiału z podręczników rób zadania z omegi. moim zdaniem są one nieocenione, jeśli chodzi o pytania maturalne z biologii. nie przejmuj się, jeśli na większość z nich nie będziesz znała odpowiedzi, skoncentruj się na tych, które poziomem nie odbiegają od podręczników licealnych.
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: Dylemat...

Post autor: lexpolonica »

Mam taki zbior omegi zakres rozszerzony z pasikonikiem, czy o ten wam chodzi?
NAuka z pwn wystarczy czy koniecznie uzupelniac ta serie podrecznikami operon czy tez jedynie vademecum operon?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Dylemat...

Post autor: york »

wystarczy wszpwn, zbiór nie pamiętam jaką miał okładke, bo go sprzedałam, ale ten napewno będzie ok
Elif
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:27

Re: Dylemat...

Post autor: Elif »

Trafilam na interesujacy mnie watek

Prosze was o rady.
Otoz mature pisalam w 2010 roku, na medycyne zdawac bede w przyszlym. Czy myslicie , ze jest szansa na dobre ogarniecie materialu z zakresu R z chemii i biologii w 8 miesiecy ( tyle rowno zostalo do matury).
Mam podstawowa wiedze z tych przedmiotow, wiec nie zaczynam od zupelnego zera.
Planuje sie uczyc samodzielnie, nie mam pieniedzy na korki, ale one sa chyba niekonieczne liczy sie wlasny wklad, prawda?
Mam nastepujace materialy:

Chemia: rozak, zbiory zadan: witowski, pazdro.
Zastanawiam sie czy dokupic omege czy raczej te zbiory zadan wystarcza jesli przerobie je bardzo dokladnie, ze zrozumieniem?

Biologia: podreczniki pwn 4 tomu, ekologie bede zastepowac operonem.
Zbiory: omega, testy pwn, znalazlam tez na forum watek gdzie maturzyscie zadaja sobie pytania ( czy warto przerobic pytania z tego watku?)

Caly czas mam uczucie , ze mam tak malo materialow, ze nie moge zmoblizowac sie do pracy bo gdzies w podswiadomosci odzywa sie glos , ze z takim zasobem materialow nie dam rady i nie ma to sensu ///
Elif
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:27

Re: Dylemat...

Post autor: Elif »

i oczywiscie duzo arkuszy po skonczeniu teorii.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Dylemat...

Post autor: wedrowycz_ka »

Elif, spróbować zawsze warto Myślę, że materiałów Ci wystarczy. Ja miałam więcej, ale ich nie przerobiłam i tylko zalegały na półkach (nie kupowałam ich, dostałam w spadku).
Ewentualnie, jak Ci braknie to dokupisz coś w zimie.
linka18
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 16:51

Re: Dylemat...

Post autor: linka18 »

Hej ja w maju mam zamiar pisac mature podstawową z biologii. Mam vademecum z operonu z 2007 roku. Ogólnie wszystko jest fajnie opisane, tylko że mam problem z tym jak oddzielic materiał rozszerzony od podstawowego. A nie chce tracić czasu na coś co mi się nie przyda mógłby mi ktoś pomóc jak mam sobie z tym poradzić ? do matury muszę się przygotować sama bo jestem w kl humanistycznej i biologie mialam tylko do drugiej klasy. Co prawda chodze na dodatkowy fakultet, ale tam głównie zajmują się rozszerzeniem.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Dylemat...

Post autor: Zielona cytryna »

Znajdź na stronie CKE standardy wymagań, tam jest oddzielona podstawa od rozszerzenia.
Medyk 300

Re: Dylemat...

Post autor: Medyk 300 »

Ja tez szukam wskazówek

Ma to sens zacząć się przygotowywać teraz w październiku do matury rozszerzonej z Biologii i Chemii do Matury zaledwie 6,5 miesięcy , posiadam Witowskiego Pazdro Operon i notatki zwięzłe gdybym w dzień w dzień przyswajał w weekendy znacznie więcej (np. w sobotę 8 godz. z przerwami) w święta także się skupił i wyłącznie na nauce i ferie itd. ja wciąż się nie zabrałem za naukę nie wiem co czynić deklarację wypełniłem wpisałem w Lutym można zmienić .
Nie wiem co robić czy się przygotowywać czy dać spokój i za rok spróbować podejść.

Mógłbym mi się ktoś poradzić, udzielić mi mądrej odpowiedzi co robić.
Chciałbym bardzo zdawać ale nie wiem czy to ma sens w przeciągu tych ostatnich 6 miesięcy bez korepetycji.
Czy jest na tym forum osoba która zrobiła coś hardcorowego a może jeszcze lepiej w tak krótkim czasie dobrze zdać Chemie i Biologie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości