Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi .
A co z wf? Jak załatwić sobie zwolnienie? W LO wystarczyło jak zaniosłam zaświadczenie od lekarza, jak sprawa z tym wygląda na PUMie? Z góry przepraszam, jeśli już ten temat był już poruszany (a moje oczy to przeoczyły ).
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: julia.....:):) »

ja mam pytanie do umundorowania mogą być białe dżinsy do szpitala
stokrotka100
Posty: 102
Rejestracja: 26 sty 2008, o 22:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: stokrotka100 »

julia w tym roku raczej nie zobaczycie szpitala, dopiero na praktykach wakacyjnych:) Bo zajęcia z pielęgniarstwa są w budynku WNoZu na Żołnierskiej. Myślę, że białe dżinsy wystarczą, ale zależy z kim będziesz miała zajęcia.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: julia.....:):) »

u mnie trudno znależć umundurowanie , bo nie jestem jakoś wyrośnięta więc mam problem
wywrotka
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2011, o 20:04

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: wywrotka »

a ja mam pytanko czy ktoś coś wie na temat akademików- jaki jest najlepszy, czym się od siebie różnią ?:) maila z uczelni otrzymałam niezwykle ogólnikowego z opisem, a chciałabym znać wasze opinie
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Mam pytanie odnośnie tego zarysu anatomii krechowieckiego. oplaca się kupić nowe wydanie? różni się ono bardzo od tych starych, np. z 1992 albo 1978? ciekawi mnie to, bo waham się nad kupnem.

tak poza tym jest na stronie info o tym, że inauguracja odbędzie się 3.10 o 10:00 w auli rektoratu. po niej można odbierać indeksy. kto się wybiera, obowiązkowe to jest?

Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Wendy »

Wątpię, żebyście dostali indeksy. Najwyżej legitymacje. Nie musisz być na inauguracji, ja sobie swoją odpuściłam i też przeżyłam.
A jeśli chodzi o Krechowieckiego, to ja się uczyłam z wydania z 1987 r.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

Krechowiecki spokojnie może być w starym wydaniu, poprawki jakie naniesiono w nowych wydaniach mozna na palcach u jednej reki policzyc. a zwykle i tak sie o nich dyskutuje na anatomii, bo ktoś miał napisane tak a tak dla oczu może tylko lepiej te nowsze wydania, bo literki sa na białych kartkach p

Na inauguracji byłam z ciekawosci, bo po niej i tak trzeba było odebrać legitke w rektoracie żeby zaraz jak najszybciej pognać do biblioteki i pozyczyć sobie co się da. Za legitke trzeba zapłacić bodajże 30 zł w kasie w rektoracie, mozna to zrobic wczesniej niż w dzien inauguracji to potem tylko szybko sobie odbierzecie i speedem po książki:) Ja tak zrobiłam, pozyczyłam wszystko czego potrzebowałam:)
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Dzięki za odpowiedź . skoro inauguracja zaczyna się o 10 to dopiero o tej 10 można odebrać legitkę? coś mi się wydaje że gdzieś czytałam że dziekanat od 11. mylę się? chcialabym załatwić to jak najwcześniej, zależy mi na książkach . 5 na początek, tak?

sunny_soul
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2011, o 10:05

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: sunny_soul »

w zeszłym roku było tak, że legitymacje wydawane były dopiero po inauguracji, nie wcześniej, więc kolejkę zająć możesz wcześniej, ale do dziekanatu wejdziesz nie wcześniej, niż skończą się powitalne uroczystości:)
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

To pewnie wcześniej jak o 12 nie ma co zaglądać do dziekanatu. Chociaż z drugiej strony tyle osób będzie czekać po legitymację, że strach myśleć, ile się człowiek nastoi w kolejce d.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: Kirsten »

dokładnie tak ja mówi sunny_soul, działać z legitymacjami można dopiero po zakończonej inauguracji Proponuje tez wczesniej udać sie do biblio, żeby obczaić gdzie jakie książki są, żeby tylko po nie wpaść jak tylko bedziecie mogli i szybko pozyczyc, a nie tracić czas na szukanie btw. biblioteke mamy śliczną nowoczesna + czytelnia w której uczy sie masa ludzi)
agnes92
Posty: 27
Rejestracja: 9 sie 2011, o 14:28

Re: Przedmioty na 1 roku i inne nurtujące sprawy

Post autor: agnes92 »

Mam małe pytanko (wiem, że zamęczam d) odnośnie tych czepków na anatomię. Jak on ma wyglądać? Zwykły jednorazowy czy bardziej wypasiony? Coś takiego

Kod: Zaznacz cały

uniformix.pl/product-pol-275-211-BI-czepek-w-kolorze-bialym.html
czy może któryś z tych

Kod: Zaznacz cały

hartmann24.pl/products.php?id=955
Szukam, szukam, i nie bardzo wiem, za czym się rozglądać. Domyślam się, że wszystkiego dowiem się na pierwszych zajęciach, ale wolę się podpytać wcześniej. (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości