co wybrać- studia w Aberdeen

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
moniaxd
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 17:56

co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: moniaxd »

Jestem teraz w trzeciej klasie LO. Chciałabym dostać się do uniwersytetu w Aberdeen (szkocja).
Przez to, że jest tam duuży wybór mam teraz problem ze zdecydowaniem się na jeden kierunek.

Zastanawiam się nad:
Pharmacology
Immunology and Pharmacology
Clinical Pharmacology
Drug development
biochemistry
chemistry
biotechnology
microbiology

W Polsce będę próbować dostać się na UJ na farmację (ale tam jest jedna jedyna farmacja, nie masz wyboru i jest łatwiej).

Co wy byście wybrali?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: Michch »

Ja bym wybrał immunologię i farmakologię lub farmakologię kliniczną. Z wyżej wymieniowych to kręci mnie najbardziej.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: Hogwartnik »

Ja bym wzięła kliniczną albo to opracowywanie/rozwój leków.
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: keehl »

Clinical Pharmacology
Drug development

Któryś z tych.
moniaxd
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 17:56

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: moniaxd »

Myślicie, że możliwości pracy po skończeniu tych kierunków będą różne? Ja skłaniam się chyba ku immunologii i f.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: Hogwartnik »

Ja osobiście nie mam pojęcia jak taki dyplom byłby traktowany w Polsce i do czego by uprawniał. Są tam zdecydowanie bardziej wyspecjalizowane kierunki. W Polsce istnieje farmacja, a to co tam jest kierunkiem u nas istnieje w wielu punktach jako specjalizacja po studiach.
moniaxd
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 17:56

Re: co wybrać- studia w Aberdeen

Post autor: moniaxd »

Znalazłam gdzieś (ciężko mi teraz powiedzieć czy było to wiarygodne źródło), że studia farmakologiczne w Anglii uprawniają do pracy np. w aptece w Polsce o ile odbędzie się coś typu staż.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości