Wyprawka na medycyne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Gitarowa »

Nancy1990 pisze:Warto zaopatrzyć się w testy z anatomii, ponieważ kolokwia będą składać się ze szpilek i testu wielokrotnego wyboru:P.
o jakie testy chodzi i skąd je można zdobyć?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Dobre pytanie, bo skoro macie byc pierwszym rocznikiem z egzaminem testowym to raczej przykladowych egzaminów z wumu nie znajdziecie
Na stronie zakladu są jakies testy ze scapuli i costam jeszcze dla innych kierunków nie wiem czy to sie przyda, raczej nie.
Mozna w kiosku w anatomicum zapytac, tam jest sporo rzeczy ale wątpie żeby mieli kolokwia z anatomii bo do tej pory tylko niektórzy asystenci robili czasem testowe i raczej ich nie udostępniali bo wykorzystwali co roku te same pytania.


Chyba że chodzi o dowolne testy w ramach treningu to np: moze byc jakas ksiazka z testami po prostu (np: z serii tej co jest prodrecznik graya)
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Nancy1990 »

Anatomia człowieka. 1500 pytań testowych Florian Czerwiński.
Testy są napisane na podstawie Bochenka. Nawet jeden z asystentów robił z tej książki kolokwia.
agata1151
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2011, o 12:30

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: agata1151 »

Do anatomii wystarczy jeden z autorów Bochenek lub Skawina, czy lepiej mieć obydwa zestawy, jedno uzupełniać drugim? Czy ewentualnie Skawiny tylko pewne części, tak jak ktoś wcześniej polecał szyje i głowę tego autora? Atlas do histologii też jest potrzebny?
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Halius »

Bochenek i Skawina obowiązkowo. Atlas histologiczny niekoniecznie. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem to szkoda kasy. Jeśli poczujesz potrzebę będziesz mógł przecież pójść do czytelni i sobie przejrzeć.
agusia2468
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 14:54

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: agusia2468 »

Witajcie, studiuje ktoś z Was Dietetykę na ŚUMie? Ja zaczynam w tym roku i tak się zastanawiam, co będę potrzebowała. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: maciek_tyfel »

Halius pisze:Bochenek i Skawina obowiązkowo.
Znaczy się oba trzeba mieć? Sam Bochenek nie starczy?
A atlas który lepszy, bardziej kompletny - Nettera czy Sobotty? Z opisów wynika chyba, że Sobotta jest lepszy, bardziej obszerny
Niektórzy tu piszą, że wszystko można wypożyczyć. Ale od osób, które już studia medyczne skończyły wiem, że niektóre pozycje dobrze mieć na stałe, znaczy się kupione zresztą to raczej logiczne imo
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Halius »

Starczy, ale Skawina jest bardzo dobra do powtórek więc często się przydaje. Jeśli chodzi o atlas to ja miałem Nettera - mi odpowiadał.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

Co do wypożyczenia - akurat ksiazki z anatomii wystarczy jak sie wypozyczy, bez sensu kupować
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: maciek_tyfel »

a_niap pisze:Co do wypożyczenia - akurat ksiazki z anatomii wystarczy jak sie wypozyczy, bez sensu kupować
To potem nie wraca się do anatomii, nie korzysta z niej? Przecież nie sposób wszystko spamiętać na zawsze, część rzeczy na pewno ulatuje.
Idąc tym tokiem student, który kończy 6 rok studiów nie ma na półce żadnej książki medycznej, bo wszystkie zwrócił do biblioteki - jak dla mnie idea fix.
Ludzie idą w różnych kierunkach - nie wyobrażam sobie osoby, która myśli w przyszłości o chirurgii bez jakichś książek z anatomii na stałe.
Ale spoko, jeśli niektórzy z Was mają tak genialną pamięć to mogę tylko pozazdrościć.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: Medycyna Lwów »

Jako że został mi jeszcze rok na naszej cudnej uczelni, to się wypowiem.
Do anatomii, fizjologii i innych nauk podstawowych owszem masz rację się wraca, ale nie znaczy to że trzeba wszystkie te książki mieć na własność, bo większość z nich są to naprawdę sławę, przeterminowane pseudodzieła polskich profesorów, bez żadnej korekty kogoś z zewnątrz, bez bibliografii itp. - i tak się nie uda Ci wszystkiego wypożyczyć i będziesz musiał część książek kupić lub skserować. Przykładowo neurologia 5 rok - pierwszego dnia jest wejściówka z anatomii i fizjologii OUN, ale nie z bochenka, a z uczelnianego skryptu do neuroanatomii i książki do neurologii, gdzie ejst to klinicznie dobrze opisane, dalej ortopedia - wystarczy pooglądać w bibliotece atlas przed egzaminem, bo pytają często z anatomii, ale o podstawy. Zreszą główne rzeczy z anatomii są tak oczywiste, że pamiętać je trzeba - typu topografia klp czy brzucha.
Z książek które wg mnie absolutnie trzeba mieć to:
- Choroby wewnętrzne Szczeklika
- Farmindeks
-Książkę do pediatrii (same słabe na rynku)
- warto mieć Patologię Robbinsa, bo to bardzo dobra uniwersalna książka
- coś do chirurgii (typu rep. Noszczyka)
- reszta w ramach zainteresowań czy potrzeb. Nic więcej
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: maciek_tyfel »

Dzięki Kaamil za bardziej szczegółową odpowiedź.
Na początek to bardziej mnie interesuje pierwszy rok i książki, które warto mieć wówczas na swojej półce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wyprawka na medycyne

Post autor: a_niap »

maciek_tyfel pisze: Ale spoko, jeśli niektórzy z Was mają tak genialną pamięć to mogę tylko pozazdrościć.
Zupełnie nie o to chodziło, ale Kaamil na przykładzie neurologii to ładnie wytłumaczył poniżej wiec się nie bede już produkować
Z książek które wg mnie absolutnie trzeba mieć to:
- Choroby wewnętrzne Szczeklika
- Farmindeks
-Książkę do pediatrii (same słabe na rynku)
- warto mieć Patologię Robbinsa, bo to bardzo dobra uniwersalna książka
- coś do chirurgii (typu rep. Noszczyka)
- reszta w ramach zainteresowań czy potrzeb. Nic więcej
Farmindeks to chyba nie ma co szaleć i za wcześnie kupować bo zdaje się że to dwa razy w roku ma aktualizacje

A patologia Robbinsa naprawde sie jeszcze do czegoś przydaje później?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości