I rok lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Vendetta
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 11:40

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Vendetta »

Wydaje mi si?, ?e takie info o przygotowaniu do zaj z anatomii powinni równie dobrze zamie?ci? na stronce CM UMK, a jako? nie znalaz?am jeszcze nic takiego : )
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Ipekakuana »

Na pierwszych zaj?ciach z anatomii nie ma wej?ciówki, na drugich s? dwie
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

Ipekakuana pisze:Na pierwszych zaj?ciach z anatomii nie ma wej?ciówki, na drugich s? dwie
A mo?esz co? wi?cej powiedzie? o formie wej?ciówek? Oczywi?cie tak uogólniaj?c bo wiadomo, ?e du?o zale?y od asystenta. S?ysza?em, ?e tylko jeden robi wej?ciowki przez ca?y rok a reszta pó?niej ju? odpuszcza?

I jak to jest z tymi wej?ciówkami, trzeba je wszystkie mie? zaliczone?
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Ipekakuana »

Je?li chodzi o form? wej?ciówek to zale?y od asystenta, jedni pytaj? ustnie, inni pisz?. Na pocz?tku wiadomo ze cisn? z tymi wej?ciówkami ?eby pokaza?, gdzie jest miejsce studenta na I roku, potem cz? odpuszcza, cz? nie.

U nas, czyli I roku (2010/2011) wej?ciówki by?y znacz?ce do pierwszego kolokwium z osteologii, je?li kto? nie mia? zaliczonych nie by? dopuszczony. Pó?niej w wyniku pewnych okoliczno?ci Szef katedry zadecydowa?, ze s? one znacz?ce jednak?e nie mog? by? warunkiem dopuszczenia do kolokwium i tym sposobem wszyscy byli dopuszczani mimo niezaliczenia.

Jak b?dzie w tym roku? Nie mam poj?cia, ale my?l? ?e niektórzy asystenci b?d? walczy? ?eby wej?ciówki i ich waga pozosta?y tak jak to by?o w innych latach - nie zaliczasz, nie przyst?pujesz do ko?a.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: I rok lekarskiego

Post autor: skowron136 »

moze to g?upie pytanie, ale jak du?o materia?u trzeba znac na taka wejsciówke. jak by? móg? napisa? czego dotyczy przyk?adowa wejsciówka
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarskiego

Post autor: hotdog1990 »

skowron136 pisze:moze to g?upie pytanie, ale jak du?o materia?u trzeba znac na taka wejsciówke. jak by? móg? napisa? czego dotyczy przyk?adowa wejsciówka
Na stronie CM masz kompletny wykaz zajec na 1 roku a w przypadku anatomi masz rozpisany temat kazego wykladu oraz cwiczenia z wyszczegolnieniem nawet na ktorych cwiczeniach i z czego jest kolokwium.

Tak wstepnie przegladajac tematy zajec sa identyczne lub prawie identyczne z nazwami poszczegolnych poddzialow i dzialow w Bochenku wiec musisz sobie sprawdzic:) No ale tak ?rednio to mysl? ?e jest 50-60 stron z Bochenka na ka?d? wej?ciówke, oczywiscie czasem b?dzie to tylko 30 a czasem a? 100.
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Ipekakuana »

Dacie rade, przez pierwszy miesi?c, dwa mo?e by? ciko, bo najwa?niejsze to nauczy? si? jak si? uczy? i wypracowa? swój w?asny system, potem ju? z górki
katarina87
Posty: 55
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:06

Re: I rok lekarskiego

Post autor: katarina87 »

U mnie w ogóle nie by?o wej?ciówek, z 3 asystentów których by?o na naszej zmianie tylko jeden pyta? swoich studentów.

Pytanie by?o tylko na osteologii i zawsze z poprzednich zaj. Pó?niej je?li si? zdarzy?o to z bierz?cego tematu, ale to by?o takie niezbyt zobowi?zuj?ce.
Czytali co? Pa?stwo
No, troch?."

Na pierwsze zaj?cia jest pewnie kr?gos?up wi?c nie zaczynajcie lektury Bochenka od pocz?tku. Je?li kto? chce si? przygotowa? to lepiej poogl?da? sobie atlas i nauczy? si? ?aci?skich nazw kr?gów i ich wszystkich wyrostków.

W pierwszym tygodniu naprawd? b?dzie ok
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Izi »

"Czytali co? Pa?stwo
No, troch?."

haha,czyzbys miala anatomie z Flisiem?) bo przypominaja mi sie moje zajecia ktore wygladaly tak samo i tesknie za nimi do dzis.mozna sobie bylo porozmawiac z grupa na spokojnie i ewentualnie poudawac ze cos sie wie:-D
Awatar użytkownika
Ipekakuana
Posty: 793
Rejestracja: 1 sie 2010, o 22:26

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Ipekakuana »

Przygoda z anatomi? zaczyna si? od ko?ci, stawów i wi?zade?, pocz?tek w Bochenku mo?na pomin i zacz nauk? tak na prawd? od pocze? ko?ci. Pierwsze zaj?cia to kr?gos?up, drugie to klatka piersiowa, ?ebra.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: I rok lekarskiego

Post autor: skowron136 »

a na wej?ciówki musze tez znacz wszystkie nazwy ?acinskie dotycz?ce danego tematu?
apoconazwa
Posty: 117
Rejestracja: 6 cze 2011, o 19:31

Re: I rok lekarskiego

Post autor: apoconazwa »

Mam pytanie, najch?tniej do kogo? kto ju? ten 1 rok ma za sob? - które ksiki warto mie? swoje? bo jak patrz? na ten spis to ju? sama nie wiem czy wszystko, czy nie?
Awatar użytkownika
Mahora
Posty: 125
Rejestracja: 29 lip 2008, o 14:02

Re: I rok lekarskiego

Post autor: Mahora »

Na pewno Bochenek si? przyda. Reszta to z biblioteki albo ksera.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości