Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Adriannaa
Posty: 13
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 11:48

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Adriannaa »

Z biologii ucze sie z operonu oraz pwn, myslicie , ze dobrze zrobie uczac sie z pwn ( na nim bede glownie bazowac), natomiast operonem uzupelniac informacje, szczerze to mimo ze operon jest tak zachwalany bardziej pasuje mi pwn.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: SilentShout »

ja bym raczej powiedziała, że to operon trzeba czymś uzupełniać. ale oczywiście co kto lubi
z operonu korzystałam głownie do powtórek
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: kapitan bomba »

witajcie,
mógłby ktoś zeskanować mi odpowiedzi do zbioru maturalnie że zdasz z chemii i wrzucić na maila = [at].pl .Niedawno ściągnąlem z chomikuj i odkryłem, że nie ma w nim odpowiedzi do zadań. Pomożecie
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Pakolla Malajestra »

kapitan bomba, pomogłabym, gdybym miała ten zbiór / a nie prościej byłoby poprosić osobę, od której masz zbiór o odpowiedzi?
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: kapitan bomba »

kapitan bomba, pomogłabym, gdybym miała ten zbiór / a nie prościej byłoby poprosić osobę, od której masz zbiór o odpowiedzi?
no przecież jasno napisałem, że zbiór był ściągany z chomikuj, a właściciel chomika od którego ściągałem zbiór na pewno nie jest prawdziwym posiadaczem zbioru. Plik był pewnie zachomikany od jakiejs setnej z kolei osoby. Więc apeluję do posiadaczy zbioru o pomoc.
Elif
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:27

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Elif »

Prosze was o rady.
Otoz mature pisalam w 2010 roku, na medycyne zdawac bede w przyszlym. Czy myslicie , ze jest szansa na dobre ogarniecie materialu z zakresu R z chemii i biologii w 8 miesiecy ( tyle rowno zostalo do matury).
Mam podstawowa wiedze z tych przedmiotow, wiec nie zaczynam od zupelnego zera.
Planuje sie uczyc samodzielnie, nie mam pieniedzy na korki, ale one sa chyba niekonieczne liczy sie wlasny wklad, prawda?
Mam nastepujace materialy:

Chemia: rozak, zbiory zadan: witowski, pazdro.
Zastanawiam sie czy dokupic omege czy raczej te zbiory zadan wystarcza jesli przerobie je bardzo dokladnie, ze zrozumieniem?

Biologia: podreczniki pwn 4 tomu, ekologie bede zastepowac operonem.
Zbiory: omega, testy pwn, znalazlam tez na forum watek gdzie maturzyscie zadaja sobie pytania ( czy warto przerobic pytania z tego watku?)

Caly czas mam uczucie , ze mam tak malo materialow, ze nie moge zmoblizowac sie do pracy bo gdzies w podswiadomosci odzywa sie glos , ze z takim zasobem materialow nie dam rady i nie ma to sensu ///
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Glina »

Elif, znam osobę która ma chyba po 20 książek z biologii i chemii. Biologie zdała na 50%, chemii nie zdała.
Ilość książek się nie liczy. Jak na moje oko starczy Ci.
Na początku sam miałem manie kupowania książek, wszystko co było. Nakupowałem, wydałem kasę i leży wszystko.
Korzystam z chemii tylko ze zbiorów - Witowski, Pazdro.
Z biologii uczę się z książek Operonu (PWN jest obszerniejszy), robię zadania z Witowskiego i sporo testów na korkach.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: _włóczykij »

hej poooprawiający

mam pytanie, otoz rozumiecie pkt. 4 w deklracji dla zdajacych mature w 2010 i 2011 roku ?

nie musimy tego pkt wypelniac?
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: wooojt1 »

Elif najważniejsze, żebyś Ty był przekonany o swoim celu i do niego dążył. Najpierw jasno i zdecydowanie określ swoje cele, a później konsekwentnie do nich dąż. Z Twoich wątpliwości czy praca w ogóle ma sens bo gdzies w podswiadomosci odzywa sie glos , ze z takim zasobem materialow nie dam rady i nie ma to sensu wynika, że nie jesteś przekonany co do swojej decyzji, a zasłanianie się książkami to tylko mydlenie oczu-).

Pamiętaj koniecznie o testach maturalnych. Dział z pytaniami możesz przerobić w ramach rozrywkowej powtórki, ale jest tam wiele pytań przesadzonych choć i sporo typu maturalnego-)
Trawa_Cytrynowa
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2011, o 15:03

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Trawa_Cytrynowa »

Jak nazwa watku wskazuje ucze sie samodzielnie biologii oraz chemii. Rocznik 91 Cel medycyna
Ucze sie od sierpnia, rozpoczelam przygotowania z pewnymi juz podstawami z tych przedmiotow.
Nauka idzie mi dosc szybko, mam dobra pamiec.
Tyle , ze nie mam mozliwosci poradzic sie kogokolwiek czy dobrze obralam sobie plan nauki.
Pisze bo chcialabym uzyskac opinie od was czy moj plan jest ok, co powinno sie jeszcze w nim znalesc itp.

Biologia
Ucze sie z notatek persila ( sa one moja tzw. glowna baza) , po skonczeniu danego dzialu z owych notatek, przerabiam wyuczone tematy z ksiazkek pwn. Myslicie, ze taki zestaw wystarczy jesli chodzi o teorie?
Po skonczeniu materialu, od marca bede rozwiazywac testy omegi ( taka ksiazka z pasikonikiem), wszelkie arkusze maturalne zarowno podstawowe jak i rozszerzone.
Wiele osob pisze , ze aby dobrze zdac mature koniecznie trzeba przerobic bardzo duza liczbe testow, wiec moj komplet jest chyba zbyt skromny? /
Pomocniczo bede korzystac ksiazek, ktore maja na celu doskonalenie umiejetnosci pisania pod klucz: sposob na mature omega, 444 zadania maturalne z komentarzami.


Chemia
Teorii ucze sie z rozaka, vademecum od A do Z oraz posiadam tez ksiazke pazdro.
Zbiory zadan: witowski, pazdro, persona. I tu chcialabym sie dowiedziec czy jest sens kupowac jeszcze jakies dodatkowe zbiory zadan? z racji tego , ze nie mam duuzo czasu , chcialabym wybrac tak do 4 najlepszych i przerobic je ze zrozumieniem.
Trawa_Cytrynowa
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2011, o 15:03

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Trawa_Cytrynowa »

jesli o chemie chodzi od lutego zabiore sie za arkusze wszelkie dostepne w necie.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: Collo »

Trawa_Cytrynowa, twoje zestawy są wg mnie dobre - składają się z książek polecanych przez większość forumowiczów, pamiętaj tylko, że najważniejsze, aby dobrze ci się z nich uczyło
Wiele osob pisze , ze aby dobrze zdac mature koniecznie trzeba przerobic bardzo duza liczbe testow, wiec moj komplet jest chyba zbyt skromny? /
Warto zaopatrzyć się w też w inną książkę Omegi - Arkusze egzaminacyjne, tam oprócz tych prawdziwych są też autorskie arkusze podobne do tych właściwych. I przede wszystkim rób wszystkie arkusze ze stron internetowych, z okręgowych komisji egzaminacyjnych ogólnie wszystkie jakie znajdziesz
z racji tego , ze nie mam duuzo czasu , chcialabym wybrac tak do 4 najlepszych i przerobic je ze zrozumieniem.
Jak zdążysz przerobić te wszystkie co masz, w każdej chwili możesz kupić nowy Moje zbory do chemii, to: 3cz. Operonu, Pazdro i Witowski i jak je zdążę przerobić to kupię sobie Omegę
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Uczę się biologii i chemii sam, proszę o pomoc!

Post autor: nxxx »

Trawo, dla mnie to dziwne, że zaczynasz od notatek i przechodzisz do podręczników. Nie lepiej na odwrót?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości