Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Post autor: Paulaaa291 »

Czy ktoś z forumowiczów przeniósł się na WUM w tym roku?

pozdrawiam.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: przeniesienie

Post autor: skowron136 »

własnie, czy ktos wie cos na temat przenosi w tym roku ile było chętnych, a ilu sie udało itd.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

dwóm znajomym się nie udało po 1 roku przenieść mimo 5 z anatomii. Chętnych było b.dużo jak co roku - próbuje się ominąć b.wysoki próg, bo widziałem przypadkiem listę ubiegających się jak byłem w dziekanacie, podejrzewam ze udało się bardzo niewielu, bo studentów z roku na rok coraz więcej więc po co nam jeszcze nowi.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: przeniesienie

Post autor: skowron136 »

a nie dostali jakiego wyjasnienia dlaczego nie zostali przeniesienia? interesuje mnie faktyczna ilosc zgłoszen i ilośc osób którym sie udało.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

na tej liście co wisiała w dziekanacie (przeniesienia po 3 i 4 roku) było ok. 50-60 nazwisk.
Nikt uzasadnień z tego co wiem nie daje - nie, bo nie ma wolnych m-c i koniec dyskusji.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: przeniesienie

Post autor: skowron136 »

a to są oddziene listy odnosnie przeniesien po 1 roku, a oddzielne po 3,4? a nie wiesz jak z przeniesieniem po 1?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

skoro moi znajomi mimo 5 z anatomii nie zostali po 1 roku przyjęci to pewnie nie przyjęli nikogo lub prawie nikogo. A listy muszą być osobne, bo są osobne dziekanaty.
Paulaaa291
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 13:39

Re: przeniesienie

Post autor: Paulaaa291 »

To oni nie informują telefonicznie? Pani z dziekanatu powiedziała że zadzwonią jak będą decyzje dziekana, a tu się okazuje że trzeba tam samemu jechać i zobaczyć czy się jest na liście. Jak to jest? dzwonili do kogoś już?
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: przeniesienie

Post autor: maart »

Znam osoby, które z bardzo słabymi średnimi zostały przeniesione wydaje mi się, że wszystko zależy od argumentacji w podaniu i widzimisię dziekana.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie

Post autor: Medycyna Lwów »

albo od kasy, niestacjonarnym się łatwiej przenieść
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Kaamil, czy Twoi znajomi są z Warszawy? W podobnych tematach wspominałeś, że argument zameldowania w stolicy potrafi bardzo pomóc w przeniesieniu na WUM. Czy to wciąż aktualne?

Zastanawiałam się też, czy w podaniu warto wspomnieć o rencie rodzinnej, która kończy mi się za trochę ponad 2 lata? Bez niej moje finanse na studiowanie w innym mieście zostaną mocno nadszarpnięte. Tyle że podobny problem ma wiele osób, więc nie wiem czy uczelnia wzięłaby to w ogóle pod uwagę.

I jeszcze jedno pytanie, czy można złożyć dwa podania - na I i II wydział - czy składa się tylko jedno i uczelnia później po ewentualnym przeniesieniu sama decyduje gdzie nowy student trafi?

Będę się próbowała przenieść właśnie na 2 rok (jak się nie uda, to później na 3).
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: przeniesienie

Post autor: Aszyn »

Zależy skąd chcesz się przenieść - weź pod uwagę, że Wawa ma półtora roku histologii. Ogólnie argumentu o dokończeniu semestru z histologii na drugim roku (kiedy UJ ma całą na pierwszym), bo inne przedmioty jestem do przodu, w ogóle nie ruszył ludzi z komisji ds. przeniesień na UJcie i odmówili mi tam dwa razy. Najlepiej poprawić maturę i rekrutować się jeszcze raz i spróbować wskoczyć. Jeśli się nie mylę, to właśnie w ten sposób mój znajomy tam [w Wawie] studiuje.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Niestety ja walczyłam z maturą z fizyki (rozszerzoną, bo podstawy pisać nie mogę) już na tyle długo i bez większych rezultatów, że się poddałam w kwestiach matur. Jedynym sposobem na powrót do domu jest dla mnie droga przez przeniesienie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości