lek-dent 2011

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
nerokozaczek19
Posty: 33
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 19:44

Re: lek-dent 2011

Post autor: nerokozaczek19 »

Madilienne jesteś nieoceniona a notatki robić na zajęciach czy tak już ucząc się ?
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: lek-dent 2011

Post autor: Madilienne »

Na ćwiczeniach, które trwają 60 minut sprawdza się wiedzę studentów przez odpytywanie, czasami są także kartkówki. Notatki robimy więc w domu z Bochenkiem na kolanach No i rzecz jasna uczymy się sami tematu na kolejne zajęcia i jesteśmy pytani z tego, co sami ogarnęliśmy w domu. Zawsze jest wszystko z wyprzedzeniem. Nie pytają z zajęć ostatnich tak jak w liceum, bo tutaj nikt nikogo nie uczy, to studenci się mają uczyć, asystenci są od pytania No i do tego jest oczywiście rozpiska tematów na każdy dzień. Wygląda ona sobie tak:

i147.photobucket.com/albums/r291/lacrima_mosanium/DSC00356.jpg

Prawie pewne, że będziecie mieć identyczną, więc już możecie się przyjrzeć tematom, które tutaj są. Taka rozpiska będzie dostępna w ksero w Anatomicum, jest tam bardzo miła pani, która z chęcią ją odkseruje

Warto też chodzić na wykłady z anatomii, oczywiście nie wszystkie, ale z tematów, które ciężko idą - mówię tu szczególnie o układzie nerwowym. Zmora studentów, do tej pory nie umiem mózgu, bo go olałam na egzamin, gdyż z 10 pytań tylko 2 miały być z OUN, a trzeba było odpowiedzieć na 6 poprawnie, żeby zdać
nerokozaczek19
Posty: 33
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 19:44

Re: lek-dent 2011

Post autor: nerokozaczek19 »

Madilienne powinnaś pracować przy uniwersytecie jako konsultant czyli nie chodzić na wszystkie wykłady ? kombinowanie też się przydaje, jak to w życiu
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: lek-dent 2011

Post autor: Madilienne »

Starostą jestem swojej grupy i to mi wystarczy, jak przy ostatniej sesji przyszedł mi rachunek za telefon, to się rodzice załamali Z anatomii to tylko 3 wykłady w II semestrze są obowiązkowe, bo za nie są wpisy do karty prosektoryjnej. W I semestrze chodziłam na wszystkie wykłady z anatomii, bo miałam takie okienko, że nie opłacało mi się iść do domu, no to zawsze czegoś się uczyłam, niekoniecznie tego, co było na wykładzie Z biologii krążą notatki z wykładów od starszych roczników (ja byłam na 2 wykładach prof Buczek i zwątpiłam w sens chodzenia na owe, a że były notatki to po co tracić czas?). Kombinować na pierwszym roku trzeba, jak nas przenieśli do nowego Pharmaceuticum w II semestrze to bardzo nam ściąganie z chemii umożliwili, bo są tam idealne warunki do tego Ach. nie zaznacie już nigdy tych starych stołów i ścisku, przechodzenia w samych klapkach po śniegu z budynku, w którym była szatnia do budynku, w którym były ćwiczenia, aż się łezka w oku kręci

A teraz idźmy spać, bo już niebawem będziemy za snem tęsknić niepomiernie
nerokozaczek19
Posty: 33
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 19:44

Re: lek-dent 2011

Post autor: nerokozaczek19 »

A teraz idźmy spać, bo już niebawem będziemy za snem tęsknić niepomiernie

ciężkie to będzie po tak długich wakacjach
olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: lek-dent 2011

Post autor: olciazF »

na integracji pogadamy przyniose swoje buty i fartuch, fartuchy maja byc dwa jeden na anatomie a drugi normalny kitel tylko zeb nie byl kolorowy bo maja problem. w takim razie 3 to pojdziemy na jakis bro po inauguracji i wtedy bedzie wiecej ludzi tez slyszalam o pytaniu od pierwszych zajec ale przecież i tak kazdy zielony przychodzi ale nauki jest od. ja miałam ten zacszczyt jesze poczuc smrodek i zimno panujace w starym pharmaceuticum. i jak preparaty z parazytów oglądalismy to modlilismy sie o koniec ćwiczeń bo prawie zamarzalismy D na tych obrotowych krzesełkach sprzed wojny. no jak ktos chce sie spotkac wczesniej to ja chetnie buzzzki (tel tam gdzies wczesniej podalam) ale powtorze 697285932
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: lek-dent 2011

Post autor: Madilienne »

No Collegium Medicum też przerabiali i katedrę biologii przenieśli na ostatnie piętro. My jeszcze musieliśmy wychodzić na zewnątrz po drugiej stronie budynku, złazić po metalowych schodkach i naciskać na domofon, żeby nas wpuścili
olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: lek-dent 2011

Post autor: olciazF »

aj to tego nie doswiadczyłam
Malaga555
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:04

Re: lek-dent 2011

Post autor: Malaga555 »

A jak jest z wf, łaciną i ang? Bo nie ma ich jeszcze na planie W sumie jak tak patrze to jest mało zajęć, naliczyłam 17 godzin w jednej grupie ale jednak ta rozpiska z anatomii mnie zabila objetoscia
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lek-dent 2011

Post autor: Stalowy »

Bo na początku masz się uczyć, a nie tracić czas na uczelni

WF sam sobie wybierasz (jest rozpiska o której godzinie jaki i gdzie), zapisujesz na taki który Ci się zgadza z planem i voila
(przypuszczalnie.)
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: lek-dent 2011

Post autor: Madilienne »

Stalowy nie wprowadzaj człowieka w błąd W zeszłym roku było tak, że na hali był wywieszony plan i grupy były już przydzielone na konkretne godziny z podziałem na kobiety i mężczyzn. Także wyboru się nie ma.
W pierwszym semestrze to jeszcze nie jest najgorzej z liczbą godzin, ale drugi to dla mnie był masakryczny. Niektórzy mieli oba materiałoznawstwa w tej samej połowie semestru, a każde z nich to 4 godziny ćwiczeń o.O
olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: lek-dent 2011

Post autor: olciazF »

nie u nas tak nie ma
dla kazdego kierunku jest godzina w ktorej masz byc ale mozna odrabiac wfy jezyki obce sa dopiero od II semestru ale lacina chyba od pierwszego wf jest fajny tylko troche duzo czasu zabiera. Opowiem Wam jak u kazdego wykladowcy trzeba sie zachowac jezeli chodzi o wf
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lek-dent 2011

Post autor: Stalowy »

Dlatego ubezpieczyłem się magicznym przypuszczalnie

Po prostu podobny system jest w paru miejscach, więc myślałem, że podobnie w Lublinie. My mistake
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości