Do osob ktore wiedza cos o studiach po BIO-CHEM + FIZ

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Do osob ktore wiedza cos o studiach po BIO-CHEM + FIZ

Post autor: Padre Morf »

Zależy co zrozumieć pod dobrze płatne - ja porównuję do przeciętnych polskich zarobków, zarobków moich rodziców i środowiska w jakim się wychowywałem. Troszkę pokory

Stalowy część lekarzy zarabia naprawdę marnie i wiąże się to niestety ze specjalizacją jaką wybrali. Zarobki osoby ze specjalizacją z diagnostyki, mikrobów czy transfuzjo nie są astronomiczne, czasami są nawet niższe niż owe przeciętne polskie. Pracuję w RCKiK i widzę jak tu się zarabia ] Za pracę w wymiarze 12h nie są to zdecydowanie kokosy.
Zresztą nie wiem co rozumiesz przez przeciętne polskie zarobki - wg GUSu jest to obecnie ponad 3000zł brutto ] Ile w tych wyliczeniach prawdy każdy niech oceni sam.

Wiem, że niektórzy twierdzą, że zarobki lekarzy są astronomiczne bez względu na specjalizację, ale zejdźmy na ziemię ]

Morfeusz masz pewnie rację, ale nie zawsze i nie wszędzie.

To oczywiste, że nie wszystkie kliniki tak wyglądają Z drugiej strony - swego czasu na k24 była dyskusja o klinikach i zdecydowana większość lekarzy, którzy w klinice pracowali ocenia je w sposób negatywny.
Feudalne stosunki wynikają niekiedy z faktu, że niektórzy profesorowie pamiętają jeszcze lata realnego komunizmu i nie załapali jeszcze, że mamy demokrację i demolud się skończył

Nie zmienia to faktu, że klinika na podstawowe miejsce specjalizacyjne dla internisty jest pomysłem raczej kiepskim.
W przypadku chirurgii ogólnej też, bo może się to skończyć tak:

Kod: Zaznacz cały

bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,10103147,Szpitale_oszczedzajalekarze_nie_moga_sie_szkolic.html#ixzz1UkKlQah7
izia21
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2011, o 10:15

Re: Do osob ktore wiedza cos o studiach po BIO-CHEM + FIZ

Post autor: izia21 »

Dziekuje wszystkim ))
izia21
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2011, o 10:15

Re: Do osob ktore wiedza cos o studiach po BIO-CHEM + FIZ

Post autor: izia21 »

Mam jeszcze pytanie macie jakis sposob na nauke z biologi ? mam cos takiego : jezeli ktos mi powie powiedz wszystko na dany temat , to powiem ale tak widze te zadania z matury wszystko jest pomieszane to okazuje sie ze nic nie wiem . POMOCY
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Do osob ktore wiedza cos o studiach po BIO-CHEM + FIZ

Post autor: keehl »

Nie wkuwaj bezmyślnie na pamięć, tylko staraj się zrozumieć. W biologii naprawdę jest dużo do rozumienia, to nie jest tylko czysta pamięciówka. I ćwicz te zadania maturalne, kup Witowskiego albo ściągnij arkusze ze strony cke. Masz problem z tym, że matura jest z całego materiału, a nie z jednego działu, czy z tym że w niektórych zadaniach trzeba wiedzieć kilka rzeczy z różnych tematów?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości