techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
jujciaa91
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2010, o 19:34

techniki dentystyczne

Post autor: jujciaa91 »

Witam!
Jestem ciekawa jak to jest ze studiami niestacjonarnymi techniki dentystyczne w poznaniu. Na stronie wyczytałam, że aby studiować zaocznie trzeba mieć już technika.
czyli od razu gdybym chciała po maturze iść zaocznie na te studia to nie mogę.? Proszę o jakieś informację, z góry dziękuję i Pozdrawiam
RedHotek
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 17:49

Re: techniki dentystyczne

Post autor: RedHotek »

Hey jestem obecnie w trzeciej klasie liceum od zawsze interesowała mnie weterynaria jednak od roku moja mama zaczęła mnie przekonywać do TD poszukiwałam w goole informacji i uczelni no i natrafiłam na to forum. Już prawie przebiłam się przez cały ten temat jednak nie wytrzymałam i muszę zapytać.
Czy we Wrocławiu można studiować TD? Znalazłam kilka uczelni jednak na stronach informacji jest raczej mało. Konkretnie interesuje się szkoła pomaturalna oraz oczywiście poziomem danych uczelni (co prawda bliżej mam do Łodzi jednak jakoś we Wrocławiu lepiej się odnajduje). No i oczywiście jak na poszczególnych uczelniach wyglądać mogą testy manualne? Moglibyście mi polecić też jakieś ćwiczenia manualne i sprzęt jaki powinnam posiadać (Najlepiej z allegro u mnie w mieście nie ma sklepów z takimi rzeczami)?
sickL
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2010, o 18:38

Re: techniki dentystyczne

Post autor: sickL »

hmm, ja również jestem w 3 klasie liceum i rozważam techniki dentystyczne. Kierunek ten jest na paru uczelniach, na niektórych wymagana jest tylko biologia a na niektórych biologia z chemią. Ja osobiście mam zamiar startować do Łodzi, Białegostoku i Poznania. We Wrocławiu nie ma technik dentystycznych, przynajmniej sugeruje mi to mój informator. Fajny kierunek, może ciężko się dostać , nie wiem. Czas pokaże , trzeba najpierw dobrze zdać maturę, inaczej nie ma co składać papierów
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: techniki dentystyczne

Post autor: mona16 »

Orientujecie się odnośnie progów na ten kierunek?
Może się wypowiedzieć na temat TD ktoś kto to studiuje
Awatar użytkownika
monis1992
Posty: 272
Rejestracja: 23 maja 2010, o 13:25

Re: techniki dentystyczne

Post autor: monis1992 »

w łodzi na tym kierunku przed przyjęciem są jakieś testy na rysunek i rzeźbę czy nie? no i jakie były progi? (to jest na uniwerku czy AM?)
BabaJaga
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2011, o 13:38

Re: techniki dentystyczne

Post autor: BabaJaga »

Witam-ja dostalam sie w tym roku na TD w Poznaniu i Gdansku. Czy ktos moze pomoc mi woim komentarzem podjac decyzje, ktora uczelnie wybrac?
mazurek89
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 21:24

Re: techniki dentystyczne

Post autor: mazurek89 »

Sprzedam materiały i sprzęt w doskonałym stanie, idealna wyprawka dla studenta pierwszego roku Technik Dentystycznych zestaw zawiera:
-artykulator ze stolikiem
-2 puszki polimeryzacyjne
-ramka do polimeryzacji
-mikropalnik
-miska gumowa
-2 nożyki do gipsu
-duży zestaw frezów, diamentów, kamieni, gumek, separatorów
-i wiele innych przydatnych pierdół
Sprzety są w bardzo dobrym stanie, ja kupowałam wszystko nowe. Możliwość zakupu całego zestawu bądź poszczególnych elementów. Zainteresowanym wysyłam zdjęcia. Cena do uzgodnienia.
tel: 665469545
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości