Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Justyna
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2006, o 17:38

Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: Justyna »

Błagam o pomoc, kompletnie nie wiem jaki kierunek na studiach mam wybrać? Chodze do klasy biologiczno - chemicznej kocham oba te przedmioty, ponadto uwielbiam prace z mikroskopami, różnego rodzaju analizy itp. Przeglądałam już wiele stron o akademiach medycznych i innych uczelniach, jednakże nie wiem naprawde na co moge liczyć? Niecierpie matmy poprostu nienawidze tego przedmiotu wole typowo przyrodnicze . Jednak w wielu kierunkach które mi sie podobająona właśnieona jest wymagana. Czy to przekreśla wszystkie moje plany Prosze o wszelkie Wasze sugestie i propozycje co do studiów, bardzo mi na tym zależy.
Magda :)
Posty: 13
Rejestracja: 28 sty 2006, o 17:38

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: Magda :) »

ja też nie lubię matmy i dodatkowo jeszcze fizyki. i nie mam zielonego pojęcia jakie studia wybrać w przyszłości Na razie jestemw 1 klasie Lo (bio-chem) więc mam jeszcze trochę czasu na wybory
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: Iwus »

Jeśli nie lubuisz matmy nie wybieraj się na politechnikę bo tam prawie sama matma i fizyka(nawet na kierunku przyrodniczym)
Justyna
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2006, o 17:38

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: Justyna »

Ja też jestem w 1 LO, być może za nerwowo do tego podchodzę, ale chce wiedzieć na czym stoje a raczej na czym moge stać . Dziękuje za odpowiedzi i pozdawiam :*
speedrw
Posty: 104
Rejestracja: 23 lip 2005, o 01:00

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: speedrw »

Masz jeszcze dużo czasu. Pomyśl sobie gdzie byś chciała studiować. Potem zobacz jakie są wydziały na tej uczelni i wtedy sobie coś wybierz.
EdyŚka*

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: EdyŚka* »

Justyna pisze:Ja też jestem w 1 LO, być może za nerwowo do tego podchodzę, ale chce wiedzieć na czym stoje a raczej na czym moge stać
Heh. ja też jestem w pierwszej i też mam takie podejście, co do studiów. Wole mieć z gówy jasno wytyczony cel i reazliwać go, bo nie chcę się obudzić w trzeciej klasie z chorą świdomością, że nie wiem, co mam z sobą zrobić.
Mase informacji znajdziesz na stonkach uniwersytetów i akademi. Ja sama tak znalazłam.
Oto kilka kierunków poza lekarzem:
-farmaceuta
-kosmetolog
-analityk medyczny
-ratownictwo medyczne
Wypisałam akurat te które mi najbardziej odpowidają. Życzę udanych poszukiwaań
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: antiocha »

po 1. dziewczyno nie masz co planowac bo przez 3 lata moze CI sie wszystko zmienic.

ja szlam do LO i stwierdzilam ze mam dosc biologii i to wszystko jest do kitu. i w ogole.
jestem na profilu matematyczno-geograficznym. i myslalam caly czas o polibudzie.
a tu nagle zonk. biologia mnie zbyt wciągnęła.
obecnie (w III LO) zdaje na maturce biologie na poz. rozszerzonym (po podstawie) i próbną napisalam najlepiej w szkole ltskromny
ale nie pisze tego aby sie pochwalic. tylko aby uświadomic Wam ze nie ma co planowac

co do ratownictwa medycznego nie polecam. co po tym bedziesz miec? karetka i 700 zł. mam wielu znajomych na tym lub już po. i na prawde slaba przyszlosc.
na ratownictwie zwykle masz tylko 3 lata (do licencjata) i jak chcesz robic mgr to najczesciej ze zdrowia publicznego albo tego typu rzeczy. ale jak ktos ma jakies ambicje to nie polecam mi tez sie to podoba. jestem w pokojowym patrolu. mam kupe kursow. i mam duzy kontakt z tym wszystkim. ale osobiscie sie tam nei wybiore. wole to jako hobby niz jako sposob na zycie.

a moze biotechnologia?
speedrw
Posty: 104
Rejestracja: 23 lip 2005, o 01:00

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: speedrw »

antiocha pisze:a moze biotechnologia?
Lub inżynieria genetyczna (mnie ostatnio to interesuje)
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: tagitsu »

Na biotechnologii musicie się nastawić na dużo obliczeń, matmę i fizykę
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: antiocha »

mam troszke znajomych na tym kierunku. na roznych uczelniach. na politechnice owszem. duzo matmy i fizy. przy akademiach medycznych glowny nacisk chemia. przy uniwerkach. srednio. matma tylko na pierwszym roku i podobno do zaliczenia nawet dla antytalentow matematycznych. a pozniej tylko chemia i biologia.
to opinie moich znajomych ktorzy na owym kierunku sa. duzo sie na ten temat dowiadywalam wiec chyba jakies rozeznanie malutkie mam. moze nie przezylam na wlasnej skorze. ale zawsze to cos.
Marcia19

anlityka medyczna

Post autor: Marcia19 »

Czy moŻe mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę informacje a temat przedmiotów nauczania na analityce medycznej? W tym roku zdję maturęi chciałabym studiować na tym kierunku. Wcześniej chciałabym sprawdzić jakie są na nim przedmity. Będe wdzięczna za kaŻdą wskazówke! :) :)
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Pomocy!!! Nie wiem jaki kierunek!!!

Post autor: tagitsu »

Chemia ogólna i nieorganiczna
Podstawy obliczeń chemicznych
Chemia analityczna
Chemia organiczna
Naturalne związki heterocykliczne - ich rola w organizmie
Biologia z genetyką
Biofizyka
Anatomia
Histologia
Fizjologia
Parazytologia
Ogólna analityka kliniczna i techniki pobierania materiału do badań
Praktyczna nauka zawodu
Język angielski
Wychowanie fizyczne
Zajęcia fakultatywne

takie przedmioty są na pierwszym roku analityki na AM we Wrocławiu
Marcia19

analityka

Post autor: Marcia19 »

Dzięki wielkie Tagitsu! :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości