połączenia mięsnia z kością

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

połączenia mięsnia z kością

Post autor: meduza »

Potrzebuje dokładnych informacji albo gdybyscie mogli polecic jakas ksiazke w ktorej to znajde, bo przejrzalam juz mnostwo, a mianowicie jak mięsień łączy się z kością. Nie chodzi mi o odpowiedź, że poprzez ścięgno, ale dokładniej gdzie, w którym miejscu to ścięgno zaczepia się za kosc, ja wyglada rozwoj takiego polaczenia z kościa z wiekiem. Prosze o konkretne odpowiedzi juz na nieco wyzszym poziomie
Devih
Posty: 142
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 20:05

Re: połączenia mięsnia z kością

Post autor: Devih »

Wiem, że kości posiadają specyficzne haczyki, na których jakby osadzone są kości. Tych haczyków jest więcej u mężczyzn niż kobiet, stąd większa masa mięśniowa u mężczyzn. Z racji tych haczyków również kości nie są gładkie, a lekko chropowate.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: połączenia mięsnia z kością

Post autor: Stalowy »

Mistrz Adam Bochenek - Anatomia człowieka, tom 1 - jeżeli gdzieś będzie odpowiedź to właśnie tam

Łatwo dostępny na chomiku.

Co do przyczepów mięśni tak od siebie, to odpowiadają im struktury anatomiczne kości - krętarze, wyrostki, bruzdy, kresy, chropowatości, guzki i co tylko chcesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości