książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Martine »

Ja uważam, że warto, choć na pewno nie opierać się głównie na nim
emi_emi
Posty: 61
Rejestracja: 1 lip 2011, o 07:54

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: emi_emi »

A tak z ciekawości zapytam, czy Wy też macie najbardziej sponiewieraną pierwsza częsć operonu i wylatują z niej strony? Zauważyłam taką prawidłowość u mnie i wszystkich znajomych, którzy korzystają lub korzystali z tych książek.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lektom »

emi_emi pisze:A tak z ciekawości zapytam, czy Wy też macie najbardziej sponiewieraną pierwsza częsć operonu i wylatują z niej strony? Zauważyłam taką prawidłowość u mnie i wszystkich znajomych, którzy korzystają lub korzystali z tych książek.
dokładnie tak jak mówisz)
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Lektom »

Martine pisze:Ja uważam, że warto, choć na pewno nie opierać się głównie na nim
a na czym jeszcze:)?
emi_emi
Posty: 61
Rejestracja: 1 lip 2011, o 07:54

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: emi_emi »

Tak mi się przypomniało tegoroczne zadanie ze śledzioną na maturze. Układ limfatyczny załatwiony w operonie jest praktycznie w pół strony, jak widać to za mało.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Collo »

emi_emi pisze:A tak z ciekawości zapytam, czy Wy też macie najbardziej sponiewieraną pierwsza częsć operonu i wylatują z niej strony? Zauważyłam taką prawidłowość u mnie i wszystkich znajomych, którzy korzystają lub korzystali z tych książek.
Mam dokładnie tak samo!
I najgorsze jest to, że to jedyna ze wszystkich książek. Głupi polski mam używany, książka stara powyginana, ale kartki są całe, a podr od biologii już mi się po 3 tygodniach zaczął rozlatywać i innym osobom z mojej klasy też. Większość przykleja je taśmą, część osób wyrwane kartki gromadzi w teczkach, a część po prostu przestała nosić tą książkę i uczy się z niej w domu I to głównie te nowe wydanie się rozlatuje, te starsze jeszcze jakoś się trzymają. Ech. w przypadku podręczników im starszy tym lepszy.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: MrsCytoplazma »

Mam pytanie. Czy podręcznik operonu 1 część wydana w 2003 roku, taka zielona z ptakiem na okładce (P) różni się w treści od tych współczesnych? czy materiał z pierwszej klasy przerobiony z tej właśnie ksiązki spełnia wymagania na maturze
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: MrsCytoplazma »

Bo dopiero zaczynam uczenie się biologi na poziomie rozszerzonym (jestem w 2 klasie) i dzisiaj kupiłam używany podręcznik. Powiedzcie mi tylko czy mozna się z niego równie dobrze przygotować jak z tego nowego wydania? Bo podobno generalnie w operonie zmieniła się tylko szata graficzna, a treści ogólnie te same. ?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Collo »

piszę chyba po raz setny
Nie ma żadnych różnic w treści między wydaniami Operonu z 2003 i 2011 roku
Awatar użytkownika
Kamus
Posty: 81
Rejestracja: 4 lut 2011, o 11:13

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Kamus »

Tak jak wyżej
MI się z Operonu2 rozleciała reszta sie jeszcze trzyma ale powiem wam,że to korzystne jest bo biore tylko te strony które mi sa potrzebne
sotiwj
Posty: 141
Rejestracja: 14 lip 2009, o 10:57

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: sotiwj »

Zadawałem pytanie w innym dziale, ale zadam i tutaj, wiecie może z jakich zbiorów pochodzą zadania poniżej? ważne
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: nxxx »

Pierwsze to na 99% (nie mogę sprawdzić, bo juz sprzedałam). Swietna książka, a do tego tania.
arbuz
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 12:48

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: arbuz »

To drugie to zbiór maturalny wydawnictwa Park edukacja", zielony taki. Też mamy z tego czasem sprawdziany
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości