Kto poprawia maturę w 2011

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: joko »

tak, bedziesz musiala placic, to jest ostani rok kiedy moza bezplatnie zmienic studia.
naukatozlo
Posty: 14
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:50

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: naukatozlo »

Dołaczam się do Was. Pisałam w tym roku mature po raz pierwszy, 162/200 pkt. Planuje w tym roku iść na studia biologiczne, bo na prace nie jestem jeszcze psychicznie gotowa
Awatar użytkownika
Melka
Posty: 301
Rejestracja: 9 sie 2010, o 15:13

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Melka »

A za ile lat bym musiała płacić za rok czy za dwa lata
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: joko »

jesli dostaniesz sie w nastepnym roku to tylko za 60 etcs czyli za rok
Doxie
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2011, o 11:08

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Doxie »

Ja pisałam drugi raz, nie udało mi się poprawić ani bioli ani chemii W tym roku pisałam pierwszy raz fizykę. Właśnie wróciłam ze szkoły i widzę, że nie dostałam aneksu, tylko białą kartkę z informacją o wynikach egzaminu, nie ma na niej żadnego numeru, który mogłabym wpisać w IRK. Sekretariat był czynny do 12, więc nic dzisiaj już nie załatwię. Obsługiwała mnie chyba jakaś praktykantka, nie wiem może się pomyliła albo po prostu nie zasłużyłam na żaden bardziej oficjalny papier Jest/był ktoś w podobnej sytuacji?
Żeby nie było maturę z fizyki zdałam, poszła mi nawet lepiej niż myślałam
Awatar użytkownika
julianna1234
Posty: 76
Rejestracja: 22 maja 2010, o 15:33

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: julianna1234 »

Czyli jeśli zaczęłam studia w tym roku i powiedzmy skończę 2 lata chemii a potem się przeniosę na medycynę to za nią nie płacę bo prawo nie działa wstecz? Jak ktoś zadzwoni do ministerstwa i się dowie to niech tu napisze i rozwieje nasze wątpliwości
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: vuze »

julianna1234, wydaje mi się, że będziesz musiała zapłacić za drugi rok chemii, tj. ten który zaczniesz po 1 paź tego roku
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: jagodzio »

Jak masz wątpliwości to czemu sama nie zadzwonisz? Jak mnie to wpienia, że ludzie zamiast sami rozwiązywać swoje problemy, wolą wszystko zwalać na innych.
Awatar użytkownika
julianna1234
Posty: 76
Rejestracja: 22 maja 2010, o 15:33

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: julianna1234 »

Po prostu ktoś pisał że ma zamiar dzwonić Po cholere milion ludzi ma dzwonić w jedno miejsce w tej samej sprawie.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: wedrowycz_ka »

oj, oj, a potem wszyscy się dziwią, dlaczego Panie z dziekanatu są taakieeee miłe i sympatyczne
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: emeelyana »

Dla tych którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2010 i maja w planach zmienić kierunek studiów :

W tym temacie pytałam czy będę musiala płacić za studia jesli np za rok rozpocznę lekarski( po 2 latach biologii). Wysłałam wiadomość do Ministerstwa, doczekałam się odpowiedzi po miesiącu Ale ważne że otrzymałam. Wklejam tutaj jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości albo nie był pewien jak to się odbywa:

Szanowna Pani,

odpowiadając na Pani email uprzejmie informuję, co następuje.



Zgodnie z art. 29 ust.2 pkt 1 ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy –Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 84, poz. 455) - studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, studiujący bez opłat za kształcenie nie wnoszą opłat do końca okresu studiów przewidzianego w programie i planie studiów.



Opłaty za studia stacjonarne w uczelniach publicznych, o których mowa w nowelizacji ustawy, dotyczą osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2011/2012 (lub później), a następnie podejmą w przyszłości drugi/kolejny kierunek studiów w roku akademickim 2012/2013 (lub później).



Z powyższego wynika, że w przypadku podjęcia przez Panią studiów na kierunku lekarskim w roku akademickim 2012/2013 – nie będą Pani „odjęte” punkty za 2 lata nauki na kierunku biologia. Kierunek lekarski nie będzie dla Pani również drugim kierunkiem studiów – w rozumieniu przepisów ustawy – a więc może Pani również kontynuować bezpłatne studia na kierunku biologia.



Z poważaniem

Monika Kwiecień-Miland

Dyrektor

Departamentu Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: vuze »

A nam babka z anatomii mówiła, że ta ustawa nie przejdzie P zobaczymy za rok, o czym będzie mowa. Przez rok wiele może się zmienić.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Kto poprawia maturę w 2011???

Post autor: Pakolla Malajestra »

A nam babka z anatomii mówiła, że ta ustawa nie przejdzie

dlaczego ma ta ustawa nie przejść? przecież już została wprowadzona w życie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości