Pająki

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Pająki

Post autor: Astacus »

Pająki posiadają kończyny zakończone pazurkami, zaczepiają się nimi o najmniejsze uwypuklenia ściany. Czy to oznacza że nie mogłyby chodzić po pionowych powierzchniach idealnie gładkich np. szyba, albo po suficie? Chciałbym sie coś więcej dowiedzieć na ten temat.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Pająki

Post autor: Jakusz »

Po pierwsze to nie są to kończyny tylko odnóża. To jednak spora różnica.

Po szybie mogą chodzić, choć pewnie z niewielkimi trudnościami. Zauważ, że pająk świetnie sobie radzi z szybami w terrariach. Bardzo niewiele jest w naszym najbliższym otoczeniu powierzchni idealnie gładkich. Do nich możnaby zaliczyć np. zwierciadła teleskopów i inne urządzenia optyczne, ale po nich nie ma prawa chodzić, żaden pająk (zwierciadła, że mucha nie siada:P ) Sufit, szczególnie taki w typowym domu to istny raj pagórków - na pewno pająk się utrzyma. Trzeba także zauważyć, że to nie jest jedynie cecha pająków. Owadom wszystkie opisane przez ciebie cechy także należy przyznać.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pająki

Post autor: Astacus »

sry za te kończyny, faktycznie mój błąd.
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Pająki

Post autor: Ewita »

Carnage pisze:Czy to oznacza że nie mogłyby chodzić po pionowych powierzchniach idealnie gładkich np. szyba, albo po suficie?
od kiedy to szyba lub sufit są idealnie gładkie?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Pająki

Post autor: Astacus »

Ewita pisze:od kiedy to szyba lub sufit są idealnie gładkie?
Heh nie chodziło mi tu że sufit jest idealnie gładki tylko o to że będzie go ciążyło do dołu, grawitacja, bo mnie to zastanawia jak on sie zaczepia, on wręcz by musiał sie wbijać w tą ścianę
Yuri
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2007, o 22:54

Re: Pająki

Post autor: Yuri »

Idealnie gladka to chyba wanna jest. przynajmniej takie zwykle pajaki jakos wylezc z niej nie imia. :P
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Pająki

Post autor: Ewita »

hmm. dziwne. wanna nie jest idealnie gładka
mi się wydaje, że może oszlifowany porządnie diament może być NAPRAWDE IDELNIE gładki?
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Pająki

Post autor: Ewita »

JakubikF pisze:zwierciadło optyczne może byćidealnie gładkie
okey ale czy tylko to?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości