Wszystkie możliwe wyjazdy zagraniczne na studiach medycznych

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Wszystkie możliwe wyjazdy zagraniczne na studiach medycznych

Post autor: pistachioo »

Otóż mam pytanie o własnie wyjazdy zagraniczne w trakcie studiów. (k. lekarski)
Po którym roku można się starać o praktyki wakacyjne i ile razy można na nie jechać ?
I czy poza praktykami można jechać gdzieś z Erasmusa ?
I jeśli chciałabym jechać na rezydenturę do USA to czy musze odbyć staż po studiach w PL ?
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Wszystkie możliwe wyjazdy zagraniczne na studiach medycznych

Post autor: dzikus »

Ja tam nie jestem na lekarskim, ale kumpel na 2gim roku lekarskiego z PUM wyjechal we wrzesniu na praktyki zagraniczne na caly wrzesien, brdzo zadowolony. Z tego co wiem to wczesniej musial sie opiwkowac jakimis zagranicznymi studentami w polsce. Musialbys podpytac u siebie na uczelni. Erasmus to chyba tak jak wszedzie, po pierwszym roku mozna sie starac.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Wszystkie możliwe wyjazdy zagraniczne na studiach medycznych

Post autor: Kester »

Raz można jechać na Erasmusa.

A co do rezydentury, to stażu w Polsce nie musisz odbywać. Piszesz tylko 3 testy USMLE, w Niemczech chyba najbliżej można, i wyrzucają Cię do szpitalu o poziomie adekwatnym do ilości pkt jakie zdobędziesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości