żadnych perspektyw?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
cynamonn
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2011, o 10:19

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: cynamonn »

Eh ,ale niektórym po prostu nie odpowiadają takie studia.
Kiedyś chciałam też startować na stomę ,ale studia podobno na takim samym poziomie jak lekarski a jak już pisałam muszę spędzić 2 razy tyle ile trzeba ,żeby się czegoś nauczyć i chciałabym też mieć czas dla siebie. Chociaż patrząc później na pracę itd to jest ok.
DrZation
Posty: 219
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 17:49

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: DrZation »

Rób co chcesz byle, żebyś nie żałowała decyzji. Nie rób niczego wbrew sobie.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: godziasia »

moim zdaniem dużo łatwiej znajdziesz pracę po fizjoterapii niż po inżynierii biomedycznej (chyba że planujesz emigrować).
Analityka medyczna - wydaje mi się, że z pracą nie jest tak ciężko, żeby ją znaleźć, natomiast z pensją jest tak sobie:/
Fizjoterapia - widzę nawet po swoim ośrodku, że nie jest wcale tak źle, przez pewien czas nawet MY poszukiwaliśmy mgra fizjoterapii, a nie mgr fizjoterapii nas:P także jeśli to jest coś co Cię kręci, to ja bym startowała na Twoim miejscu:)
lambadaa
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2011, o 17:10

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: lambadaa »

Idąc na fizjoterapie przygotuj się na jedno: o pracę jest strasznie trudno bo to teraz modny kierunek". Kończysz studia i jesteś nikim masz tylko lic albo mgr. A żeby dostać pracę i zarabiać pieniądze musisz ukończyć chociaż jeden kurs, ale później okazuje się że musisz mieć następny następny i w rezultacie pracujesz i tylko sie dokształcasz a pracujesz i tak za marne pieniądze
W dzisiejszych czasach chyba tylko medycyna jest stabilna]
Żeby nie było że kasa jest najważniejsza, bo satysfakcja z zawodu jest naprawdę ogromna. Tylko że samą satysfakcją nie wyżyjesz.
Kiedy startowałam na studia fizjoterapia och ach i nie słuchałam opinii innych ludzi, nie przejmowałam się tym co czytam na forach bo to głupie gadanie rozgoryczonych ludzi nie mających pracy bo są ofiarami i tyle a niestety teraz ja żałuje że poszłam na te studia, bo myślę że mogłam naprawde zrobić rok przerwy, przypiłować się i pójść na medycynę.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: zetsu »

lambadaa pisze:Idąc na fizjoterapie przygotuj się na jedno: o pracę jest strasznie trudno bo to teraz modny kierunek". Kończysz studia i jesteś nikim masz tylko lic albo mgr. A żeby dostać pracę i zarabiać pieniądze musisz ukończyć chociaż jeden kurs, ale później okazuje się że musisz mieć następny następny i w rezultacie pracujesz i tylko sie dokształcasz a pracujesz i tak za marne pieniądze
W dzisiejszych czasach chyba tylko medycyna jest stabilna]
Żeby nie było że kasa jest najważniejsza, bo satysfakcja z zawodu jest naprawdę ogromna. Tylko że samą satysfakcją nie wyżyjesz.
Kiedy startowałam na studia fizjoterapia och ach i nie słuchałam opinii innych ludzi, nie przejmowałam się tym co czytam na forach bo to głupie gadanie rozgoryczonych ludzi nie mających pracy bo są ofiarami i tyle a niestety teraz ja żałuje że poszłam na te studia, bo myślę że mogłam naprawde zrobić rok przerwy, przypiłować się i pójść na medycynę.
Nie jest tak, że tylko po fizjoterapii trzeba robić dodatkowe kursy. Myślisz, że jak zdasz studia lekarskie to już możesz wszystko sobei odpuścić ? Pracując w zawodach medycznych oraz technicznych cały czas trzeba się doszkalać, jeździć na kursy, warsztaty, robiąc dodatkowe uprawnienia. Każdy jeżeli chce obsługiwać takie urządzenia techniczne jak tomograf, dializator, gamma kamerę czy najnowsze roboty medyczne jak chociażby Robot da Vinci". Musi zostać do tego przeszkolony i posiadać uprawnienia. Takich rzeczy nie uczą na studiach bo dzisiejsza technologia jest tak zawrotna, że co chwilę powstają nowe, innowacyjne techniki padań oraz aparatura.
lambadaa
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2011, o 17:10

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: lambadaa »

Tylko że lekarz zaczyna z lepszymi zarobkami, kursy dla nich,pielęgniarek czy ratowników są często refundowane całkowicie z NFZ albo projektów UE. W fizjoterapii żeby dostać chociaż częściowe dofinansowanie trzeba wiele się namęczyć i naprosić A niektóre kursy kosztują kilkanaście tysięcy zł
Wiadomo kto idzie na studia musi wiedzieć jedno, że do końca swojej kariery zawodowej musi się dokształcać żeby nie zostać w tyle tylko inaczej się robi kurs mając świadomość że polepszy się Twoje życie, a inaczej tylko po to żeby Cie nie wyrzucili z pracy ]
Bodzia108
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2009, o 15:39

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: Bodzia108 »

Jestem na 2 roku fizjo i sama jestem w stanie się utrzymać pracując w zawodzie
Zrobiłam do tej pory 3 kursy doszkalające z bardziej zaawansowanych metod niż uczymy sie na studiach. Zapotrzebowanie na nas jest wielkie, trzeba tylko być wysokiej klasy specjalistą, a takim mam zamiar się stać . powodzenia
Awatar użytkownika
kulqa
Posty: 145
Rejestracja: 8 gru 2010, o 12:54

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: kulqa »

najlepiej poprzeglądaj sobie programy studiów na stronach uczelni albo przewodniki, może to Ci pomoże skoro masz wątpliwości. Ja tez takie miałam (nawet podobne do Twoich), ale myślę, że dobrze wybrałam. Naszym zdaniem możesz się tylko sugerować, a decyzja należy do Ciebie, po co potem męczyć się do końca życia w zawodzie, który cię nie interesuje? Znajdź coś dla siebie P
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: żadnych perspektyw?

Post autor: zazu24 »

Wybierając fizjoterapię musisz też zwrócić uwagę na to, że do wykonywania tego zawodu potrzebna jest też siła, żeby pacjenta, często starszego i z odleżynami przewrócić i wymasować. Trzeba być zatem za pan brat z ćwiczeniami fizycznymi.
Mam koleżankę, dosyć drobną osobę, która poszła na fizjo z zamiłowania, bardzo podobał jej się kierunek, skończyła, teraz pracuje. Opowiadała mi, że po 3, 4h intensywnego masażu ręce mdleją, bolą i o pęcherze nie trudno.
Jest to piękny zawód, ale jednak fizyczny, trzeba być na to przygotowanym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości