słuch u zwierząt

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
weca
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2011, o 10:41

słuch u zwierząt

Post autor: weca »

Mam napisać referat na temat słuchu u ssaków niestety poza fizjologiami zwierząt nie mogę znaleźć żadnych książek ani rzetelnych artykułów w necie.
Jeśli chodzi o zwierzęta mogą być różne chodzi o to aby pokazać jak radzą sobie w środowisku za pomocą słuchu.

Błagam niech ktoś pomoże

pozdrawiam
Detektyw Monk

Re: słuch u zwierząt

Post autor: Detektyw Monk »

Na początek nietoperze , znane każdemu jedyne latające czynie ssaki . Jest o u n ich najlepiej rozwiniętym zmysłem .Szczególnie u małych gatunków (nocek rudy Myotis daubentonii , mroczek posrebrzany Verpertillio muritus , molos czarniawiec Molossus ater ) .To jest pewnie dobrze Ci znana echolokacja . Podczas lotu wysyłają one ultradźwięki wydawane co 0,001-0,1 sekundy .

Weźmy takiego lisa Vulpes Vulpes świetny słuch pozwala mu , na wykrycie drobnych gryzonie .


To samo sowy , im też słuch pomaga w zlokalizowaniu ofiary .Uszy sowy , są tak umieszczone , że ten świetny łowca może zlokalizować z pewnością dochodzącą do 100 % , gdzie kryję się choćby nornik .
weca
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2011, o 10:41

Re: słuch u zwierząt

Post autor: weca »

dziękuję bardzo

pozdrawiam !
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: słuch u zwierząt

Post autor: dzikus »

Detektyw Monk, ciekawe przyklady, tylko sowa to nie ssak : P.

Najlepszy słuch spośród ssaków ma otocjan - słyszy ruch pod ziemią na głębokości 50 cm
Detektyw Monk

Re: słuch u zwierząt

Post autor: Detektyw Monk »

Jezu , musiałem nie wyraźnie przeczytać MEA CULPA . A co ze słuchem afrykańskiego MRÓWNIKA .Jego uszy są dość okazałe .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości