Ekologiczny papier

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Ekologiczny papier

Post autor: arti »

niby dlaczego przecież to ze kangury jedz rośliny a psy mięso nie oznacza ze odchody tych drugich sa mniej ekologiczne
a do odchodów psów można dodawać włókna roślinne

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 18:56 ]
a to ze fabryki toreb plastikowych powstają dzieje sie z naszego powodu bo to my te torby kupujemy
a do wyboru sa jeszcze torby papierowe ja takich używam np do pakowania owoców itp
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Ekologiczny papier

Post autor: mesene »

taa, papier ekologiczny. Ciekawe niby z czego robic ten papier skoro spoleczenstwo nie fatyguje sie by oddawac papier na makulature. Robienie papieru w włókien roślinnych, czy jak było wspomniane z odchodów, owszem - jest jakąś alternatywą, ale czy nie prościej uświadomić ludziom, ze oddawanie papieru na makulaturę niż na śmietnisko jest lepsze?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Ekologiczny papier

Post autor: arti »

to dlatego ze ludziom sie nie chce iści gdzieś gdzie skupują makulaturę i ja oddać
to samorządy powinny organizować takie zbiórki lub dawać worki do segregacji odpadów i zbierać je co np. miesiąc (u mnie w mieście to wprowadzili)
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Ekologiczny papier

Post autor: Ewita »

mesene pisze: ale czy nie prościej uświadomić ludziom, ze oddawanie papieru na makulaturę niż na śmietnisko jest lepsze?
Pewnie, że prościej. Ale pozwol, że Cię o coś zapytam. Czy ty oddajesz papier na makultaure? Czy ty robisz cokolwiek, żeby uświadamiać to ludziom?

Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ekologiczny papier

Post autor: Iwus »

arti pisze:ludziom sie nie chce iści gdzieś gdzie skupują makulaturę i ja oddać
makulatura jest tak tania,że nie opłaca się jej nieśc do skupu.

Jak chodziłam do podstawówki to każdy uczeń musiał oddać do skupu 25 kg makulatury,bo inaczej miał naganne sprawowanie i to wcale nie było takie proste,makulatura była droga i papierki nie leżały na ulicy,żeby oddać te 25 kg musiałam najpierw kupić gazety a pózniej oddać.
Teraz jestesmy zalewani ulotkami,folderami.To wszystko daje się nam za darmo.Jeśli ktoś chce może wrzucać je do specjalnego kontenera,których i tak mamy mało.
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Ekologiczny papier

Post autor: mesene »

Ewita pisze:Czy ty oddajesz papier na makultaure?
Powiem szczerze, ze też nie. Częściowo dlatego, ze w promieniu 20 km od mojego domu nie ma zadnego wiadomoego mi skupu czy choćby konteneru do oddania makulatury.
Staram się oddawać inne rzeczy na recykling (butelki.itp.), ale jak próbowałam kiedyś w klasie rozpocząć rozmowę o recyklingu to mnie wyśmiali Pzrecież komu by się chciało wychodzić na dwór po to by wyrzucić plastikową butelkę.! (kontener na plastik jest tuż obok mojej szkoły.)
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Ekologiczny papier

Post autor: arti »

u mnie co miesiąc rozwożą takie worki do których daje sie osobno papier butelki itp

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 20:44 ]
ps ostatnio mówili w radiu ze w los Angeles (chyba) za ok rok wprowadza zakaz sprzedawania worków plastikowych co ma zmniejszyć ilość odpadów i ropy z której sa one produkowane

ale oby to nie spowodowało zwieszenia wycinki lasów
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Ekologiczny papier

Post autor: Ewita »

arti pisze:co ma zmniejszyć ilość odpadów i ropy z której sa one produkowane
Z ROPY? jak to?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Ekologiczny papier

Post autor: arti »

polietylen jest z ropy
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Ekologiczny papier

Post autor: Ewita »

mesene pisze:jak próbowałam kiedyś w klasie rozpocząć rozmowę o recyklingu to mnie wyśmiali
jestem pod wrażeniem, że w ogóle próbowałeś no cóż bywa. w koncu 15latki to jeszcze smarkacze, jeśli chodzi o tego typu sprawy (wyłaczając kilka wyjątków na klase)
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Ekologiczny papier

Post autor: mesene »

Ewita pisze:próbowałeś
próbowałAś Spokojnie, nie ty pierwsza wzięłaś mnie za chłopaka

Denerwują mnie odpowiedzi na apele o ochronę naszego środowiska - większość osób twierdzi, ze jak jedna osoba się poprawi, to nic się nie zmieni. To podejście coraz bardziej negatywnie wpływa na przyrodę
Jakl założyłam wstążeczkę manifestując swoje poparcie dla Rospudy, to tez koleżanka, która idzie na bio-chem wyleciała mi z tym, że to nic nie zmieni i ją to . obchodzi co się dzieje na drugim końcu Polski
Zdzicha
Posty: 20
Rejestracja: 6 mar 2007, o 21:09

Re: Ekologiczny papier

Post autor: Zdzicha »

Typowe podejście. Gdyby każdy zaczął poprawę od samego siebie a nie mówił żeinni przecież też nic nie robią to byłoby zupełnie inaczej
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Ekologiczny papier

Post autor: mesene »

Gdyby każdy podniósł pustą butelkę na swojej drodze, nie mielibyśmy co sprzątać w Dzień Ziemi. czy komuś by to przeszkadzało.?
Ja nie rozumiem jak można tak bezczelnie wyrzucać puste opakowania po wszelkiego typu produktach gdzie popadnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość