Studia niestacjonarne

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
basia227
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2011, o 16:22

Studia niestacjonarne

Post autor: basia227 »

Hej! Mam taki problem. Chciałabym dostać się na studia - kierunek lekarski lub lekarsko-dentystyczny. I mam taki problem, ponieważ na stacjonarne studia nie wiem czy się dostanę, ponieważ żeby się tam dostać, trzeba zdać bardzo dobrze maturę z biologii i chemii (rozszerzonej), A u mnie niestety chemia cienko idzie. Więc czy gdybym zdała te przedmioty lecz nie na takim aż wysokim poziomie, dostałabym się na studia niestacjonarne Jakie są tego warunki? Proszę o odpowiedzi
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: jarauto »

Cześć!
Miałaś rację, że właśnie tu napisałaś. Strony uczelni medycznych są pod tym względem brdzo niewiarygodne.
Progi punktowe na niestacjo są sporo niższe ale nic się nie martw.
Coś czuję, że jesteś tak bystrą osobą, że dostaniesz się np. na jakiś tak CMUJ na stacjonarne z pierwszej listy.
Serdecznie Ciebie i Twoją Indolencję pozdrawiam!
basia227
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2011, o 16:22

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: basia227 »

Taa dzięki za pozdrowienia". Ale chodzi mi o ty, żeby ktoś podał mi jakie sa te progi i co nieco opowiedział o niestacjo studiach.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: lith »

Progi na niestacjo są niższe od stacjonarnych, ale bez przesady- tak ok 10-20 punktów. Więc tak obie matury trzeba mieć dobrze napisane, po te 75% średnio z obu matur wypadałoby mieć.
basia227
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2011, o 16:22

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: basia227 »

A słyszałam od mojej koleżanki że jej znajomy studiuje medycynę ale na jakiejś prywatnej uczelni. Wiem że w taką prywatną uczelnię trochę kasy trzeba włożyć. / A nie orientujecie się jakie tam są warunki?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: lith »

Nie ma czegoś takiego póki co jak medycyna na prywatnej uczelni. Może być stacjonarna, albo niestacjonarna, ale tylko na państwowej.
basia227
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2011, o 16:22

Re: Studia niestacjonarne

Post autor: basia227 »

Dzięki za odpowiedzi
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości