Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Karolajn18 pisze: I jeszcze jedno - wiecie już gdzie chcecie składać papiery?
Mam nadzieję, że w 2012 nie wywalę tyle kasy na rekrutację, co w tym roku. Z lekarskich, za które trzeba zapłacić przed wynikami, to na pewno Białystok i może Katowice (bo najniższy próg). Z tych płatnych po wynikach, to może Kraków - w zależności od tego, ile będę mieć punktów, choć i tak raczej bym się nie zdecydowała na tą uczelnię do tego analityka medyczna na jedną uczelnię.
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: poprawa matury

Post autor: Mmmartix »

chevelle pisze:
Karolajn18 pisze: I jeszcze jedno - wiecie już gdzie chcecie składać papiery?
Mam nadzieję, że w 2012 nie wywalę tyle kasy na rekrutację, co w tym roku. Z lekarskich, za które trzeba zapłacić przed wynikami, to na pewno Białystok i może Katowice (bo najniższy próg). Z tych płatnych po wynikach, to może Kraków - w zależności od tego, ile będę mieć punktów, choć i tak raczej bym się nie zdecydowała na tą uczelnię do tego analityka medyczna na jedną uczelnię.
Też tak zrobię, z tym że moim priorytetem jest Warszawa lub ew. Bialystok, a reszta już tak na zaś".

Heh, zrobiłam te slajdy i mimowolnie nauczyłam się tych kolorków
Tak mają wzrokowcy po prostu.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Mmmartix, mogę wiedzieć, ile miałaś procent z fizyki w tym roku?
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: poprawa matury

Post autor: Mmmartix »

chevelle pisze:Mmmartix, mogę wiedzieć, ile miałaś procent z fizyki w tym roku?
Heh, pewnie, chociaż nie ma się czym chwalić
66, podobnie jak z chemii niestety.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

Szkoda, że nie z rozszerzonej Znajomy dostał się do Szczecina właśnie dzięki fizyce, napisanej na niecałe 60%. Swego czasu miałam taki pomysł, żeby podejść do fizyki, ale szkoda mi na to czasu i nerwów, bo nie mam nawet solidnych podstaw, więc byłaby to nauka od zera Lepiej poświęcić ten czas na chemię i biologię.
Awatar użytkownika
Mmmartix
Posty: 425
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 14:18

Re: poprawa matury

Post autor: Mmmartix »

chevelle pisze:Szkoda, że nie z rozszerzonej Znajomy dostał się do Szczecina właśnie dzięki fizyce, napisanej na niecałe 60%. Swego czasu miałam taki pomysł, żeby podejść do fizyki, ale szkoda mi na to czasu i nerwów, bo nie mam nawet solidnych podstaw, więc byłaby to nauka od zera Lepiej poświęcić ten czas na chemię i biologię.
A do Krakowa o ile się nie mylę jest potrzebna podstawowa matma, tak?
Spoko, mi się wydaje, że jeśli weźmiemy się za siebie tak na poważnie, to powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: poprawa matury

Post autor: norbi92 »

Matma minimum podstawowa, ale tam nie ma przelicznika, więc np. osoba która napisze podstawe na 100% ma i tak więcej punktów rekrutacyjnych niż osoba z rozszerzoną napisaną na 90%. A co do Szczecina to rzeczywiście progi niższe (np. stoma 197/300, lek 210/300), bo wymagają trzech przedmiotów na rozszerzeniu a dla mnie fizyka nawet na podstawie to jest czarna magia, więc odpada
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

norbi92, skąd ta nagła zmiana w podpisie?
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: poprawa matury

Post autor: norbi92 »

Już kiedyś mi się marzyły te kierunki. Jeżeli udałoby mi się super, mega poprawić maturę, to bym o tych kierunkach też pomyślał
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: poprawa matury

Post autor: wooojt1 »

chevelle czemu nie Krk?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: poprawa matury

Post autor: chevelle »

wooojt1, wolę swojskie, podlaskie klimaty A tak serio - żeby się dostać, musiałabym poprawić biologię i chemię na 90%, a to raczej graniczy z cudem Białystok zawsze był dla mnie numerem 1, a podobno pierwszy wybór jest zawsze najlepszy i nie należy go zmieniać
Kocurzasty
Posty: 42
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 19:12

Re: poprawa matury

Post autor: Kocurzasty »

Lublin, Poznań, B-stok, Katowice no i kierunki awaryjne tj. inż. biomedyczna. Tak to wygląda u mnie
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: poprawa matury

Post autor: wooojt1 »

Kocurzasty pisze:Lublin, Poznań, B-stok, Katowice no i kierunki awaryjne tj. inż. biomedyczna. Tak to wygląda u mnie
Świetny avatar-)!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości