Studia na Ukrainie a stara matura

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: marth »

Witam wszystkich. Czy orientujecie się, jak wygląda rekrutacja na Ukrainie dla osób ze starą maturą? W którymś z postów przeczytałem, że Lwów w tym roku automatycznie odrzuca takich kandydatów, co mnie bardzo zmartwiło. Mam starą maturę i aktualnie będę na ostatnim roku biologii (licencjat) i za rok chciałbym zacząć stomatologię. Jeżeli nie uda się w Polsce, będę się skłaniał w kierunku studiów po angielsku na Ukrainie. A więc, czy rzeczywiście Lwów odrzuca kandydatów ze starą maturą, czy może można im dostarczyć zaświadczenie o wynikach egzaminu wstępnego zdawanego w Polsce i wtedy będą już patrzeć na mnie jak na osobę z nową maturą? A może patrzą też inaczej na kandydatów, którzy mają już ukończony jakiś kierunek (chociażby na poziomie licencjatu)? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: Sephora »

gdzies się pojawiło już na forum że kandydaci są odrzucani, ale sama jestem ciekawa,może ktos się wypowie bliżej
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: Boris_Pokutylo »

marth,

Na Ukrainie da się wszystko załatwic. Nie muszę Ci pisac w jaki sposób.
Jak nie we Lwowie to w Tarnopolu i Ivano Frankiwsku.
We wszystkich poziom jest taki sam. niski.

Jeżeli już to próbuj dostac sie do Ivano a potem przenieś się do Lwowa jak tak bardzo zależy Ci na skończeniu jednej z najwybitniejszych ukraińskich uczelni.


A tak najlogiczniej to masz dwa wyjścia:
1. Maj 2010 piszesz maturę nową full zestaw (polski, matematyka, ang, biol, chem, ewentulanie fiza) i po pozytywnych wynikach jesteś student w ojczyźnie, a jak nie to zawsze możesz marnowac kolejne 5 lat na Ukraine.
2. Napisałem wyżej co masz zrobic. Próbuj z tymi egzaminami wstępnymi, jak masz jakikolwiek certyfikat z angielskiego to punkt dla Ciebie.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: marth »

Lwów raczej nie jest u mnie na 1. miejscu jeśli chodzi o Ukrainę, ale boję się, że inne uczelnie też mogą zacząć wymyślać podobne rzeczy ze względu na rosnącą liczbę chętnych.

Certyfikat z angielskiego mam, ale tylko marne FCE zdane na C jakieś 7 lat temu, ale zastanawiam się, czy nie zdawać CAE w przyszłym roku, może by się do czegoś przydało.

Co do matury to nie jest tak różowo. Mianowicie osoby ze starą maturą nie mogą zdawać nowej matury. Niestety, jesteśmy dyskryminowani na każdym kroku. Jeśli chodzi o rekrutację na polskie uczelnie, to nie dość że przez 2 lata odkąd weszła nowa matura byliśmy ograniczeni do ubiegania się o przyjęcie tylko do jednej uczelni (tam, gdzie zdawaliśmy egzamin), to do tej pory co roku zdajemy egzaminy od zera, ze wszystkich wymaganych przedmiotów. Oznacza to, że choćbym napisał rok wcześniej egzamin z chemii na 98%, a w tym roku na 50%, to i tak liczy się tylko wynik tegoroczny. Ja dostałbym się już dawno temu, gdyby tylko uznano mi wyniki z poprzednich lat. A niestety, napisać oba przedmioty na 85-90% studiując ciężki kierunek i nie mając styczności z biologią i chemią licealną, nie jest tak prosto.

Jak więc widzisz, dla mnie studia na Ukrainie są ogromną szansą, ale widzę, że dyskryminacja staromaturzystów zaczyna docierać również tam.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: Boris_Pokutylo »

FCE tam wystarczy.

Rzeczywiście jesteście ograniczani. To podchodzi pod Konstytucję. Do Trybunału można by było to zgłosić.

Myślałem, że każdy może napisać sobie maturę, kiedy mu się to podoba na obowiązujących zasadach. Słyszałem, że ilość poprawiania matury też jest ograniczona. Po 5, czy tam 6 razie trzeba pisać ją od nowa ( z polskim, angielskim itd., wszystkie ustne).

A swoją drogą to tak powinno być z rekrutacją na studia. Osoby, które poprawiają maturę powinny pisac wszystkie przedmioty wymagane na studia z bieżącej sesji egzaminacyjnej.
Wyrównało by to poziom rekrutacji.


Teraz trochę przesadzasz z chemii matura powinna byc dla Ciebie banałem.
Tyle lat przygotowań to wymagania i zadania znasz na pamięc.
Ucząc się od 2004 roku co roku chemii.
student Z IVANO
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:13

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: student Z IVANO »

hmm ciekawe z ta matura ale faktycznie tak jest
niesprawiedliwe to jest bardzo /
a ciekawe jak nostryfikują dyplom ukraiński osoby które nie miały chemii biologii na starej maturze- a przyjęto je na ukraińskie ponieważ zdały wewnętrzny egzamin (tak jak w Polsce)
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: Sephora »

Jedyne co się zmieniło to fakt, że możemy zdawac na tyle AM/UM ile chcemy.
Boris_Pokutylo pisze:Teraz trochę przesadzasz z chemii matura powinna byc dla Ciebie banałem.
Tyle lat przygotowań to wymagania i zadania znasz na pamięc.
weż pod uwagę że nie każdy podchodził co roku do egzaminu,pozatym forma egzaminow się zmieniła, ja pisałam kiedyś test z pytań zamkniętych tzw. z gwiazdką) i przygotowywałam się z Persony, teraz zadania są typu otwartego. Głównym minusem oprócz tego że nie możemy poprawiac naszych wyników jest to, że egzaminy są ustawiane dzien po dniu-jednego dnia fizyka na drugi dzień biologia i chemia. Dobra dosyc marudzenia, trzeba wziac się do pracy od pażdziernika Marth, tobie i sobie życzę żeby w tym roku się udało ale jednak w POLSCE. Trochę już poczytałam ad. Ukrainy w postach Borysa i powiem szczerze ze mi się Ukraina odwidziała totalnie. Marth, Skoro masz kasę na studia na Ukrainie, to bardziej polecam wieczorówkę na naszym WUM-ie. Na niestacjonarne na WUM dostajesz 100 punktów za dyplom magistra (ale musisz miec juz magistra) co po doliczeniu do pozostałych punktów daje b. duże szanse dostania się . No ale na to trzeba dużo kasy.niestetty
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: Boris_Pokutylo »

Gosiak,
I do takich osób kieruję swoje posty!
Świadczy to o tym, że jesteś osobą o nieprzeciętnej inteligencji, która umie rozróżnic sens medycznych studiów i pracy lekarza/stomatologa.
Nie kierując się przy tym najłatwiejszą i najszybszą drogą do uzyskania dyplomu medycznego. i to mnie cieszy, że są i tacy ludzie.

Rzeczywiście szybciej będziecie lekarzami/stomatologami po uzyskaniu magistra, i ukończeniu polskich um.
Łatwo to rozważyc biorąc pod uwagę nostryfikację i czas jej uzyskania od pół-roku do nieskończoności.



Ale ciągle mnie nie przekonuje twoje narzekanie odnośnie matury z chemii, która rok w rok jest schematyczna, a przez co łatwo przewidziec co na niej będzie -)
Co innego biologia, która zawsze otoczona jest zagadką, i co roku zawiera nieprecyzyjne pytania, z niezbyt precyzyjnym kluczem.

Jeżeli chcesz więcej info na temat studiów na Ukrainie to polecam się do października na pw. Potem zrywam z internetem.
poranatelesfora
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2011, o 16:32

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: poranatelesfora »

Czesc,

Po uzyskaniu jakiego magisterium dostaje sie 100 punktow? Prosze o odpowiedz
poranatelesfora
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2011, o 16:32

Re: Studia na Ukrainie a stara matura

Post autor: poranatelesfora »

marth, Marth tez badam ten temat. to dosyc stary post ae prosze powiedz czy studiujesz na ukrainie czy w polandzie? dzieki pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości