Lekarz zagrożeniem dla pacjenta?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aya93
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2011, o 10:01

Lekarz zagrożeniem dla pacjenta?

Post autor: aya93 »

Witam. Chciałabym podjąć studia medyczne od przyszłego roku, nie byłoby problemu gdyby nie to, że 16 lat temu zarażono mnie WZW B. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy w ogóle jest sens startować na CM. Czy zostanę dopuszczona do zajęć, praktyk itd. Jeżeli nawet, to co dalej. Czy ewentualny pracodawca podejmie ryzyko zatrudniając lekarza z WZW. Czy pacjenci będą chcieli być narażeni na kontakt z człowiekiem który może im pomóc, a jednocześnie zaszkodzić?

Będąc na konsultacji i lekarza medycyny pracy nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi. Cała sytuacja związana z moja przyszłością jest pod znakiem zapytania. WZW uniemożliwia mi wiele rzeczy, nie chciałabym aby przekreśliło też lata nauki i starań w dążeniu do marzeń.

Jeżeli macie jakąś wiedzę, informacje na ten temat, pomóżcie proszę
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Lekarz zagrożeniem dla pacjenta?

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie nie jest to w żaden sposób p/wsk do bycia lekarzem - zresztą jest całkiem sporo lekarzy zarażonych HBV lub HCV chociażby w pracy, zwłaszcza przed erą jednorazowego sprzętu. Ważne mieć tego świadomość, by kogoś nie zarazić, choć ryzyko transmisji z lekarza na pacjenta jest wielokroć mniejsze niż odwrotnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości