Stomatologia i medycyna równocześnie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rabarbarka
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2011, o 18:24

Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: rabarbarka »

Witam.
Jestem studentką pierwszego roku stomy na UJ. Chcę zacząć od nowego roku studiować medycynę równocześnie ze stomatologią. Planuję złożyć papiery na UŚ na lekarski a ze stomy przenieść do Zabrza, myslę że z tym nie bedzie problemu. Bardziej martwi mnie to że te dwa kierunki są w róznych miastach. Nie orientujecie się czy jest to jedyna przeszkoda i czy utrudnia ona na tyle studiowanie że nie można pogodzić ze sobą med i stomy? W krakowie nie ma z tym żadnego problemu, na lekarskim mają materiał bardziej rozbudowany ale nie wiem jak to wygląda na UŚ. Proszę o odpowiedź.
ногомас

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: ногомас »

rozumiem, że wiesz, ze bedziesz musiała płacić za drugi kierunek? No i nie wiem jak wyobrażasz sobie studiowanie dwóch kierunków w różnych miastach, jak zamierzasz się wyrobić na ćwiczenia?
swinkadosia
Posty: 58
Rejestracja: 31 sie 2011, o 07:44

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: swinkadosia »

Po co? Nie lepiej wybrać albo stomatologię albo lekarski?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: york »

jeszcze medycyna w katowicach, nie lepiej zostać ci na cmuj, tutaj studia są tańsze 20tys za rok, a nie 35tys

ps. z której jesteś grupy, może z mojej?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: henryka »

Jest przecież jeszcze medycyna w Zabrzu. Więc nie widzę problemu jeśli chodzi o sprawy techniczne. Druga sprawa to koszta, chyba na ŚUMie jest najdroższa medycyna w całej Polsce, więc nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie. No i jeśli chodzi o trudność kierunków- podziwiam jeśli uda Ci się pogodzić naukę na stomie i medycynie, ale jeśli już to wybierz medycynę w Zabrzu, jest łatwiej niż w Katowicach.
xjc
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:58

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: xjc »

Sporo zajęć na pierwszych latach się pokrywa, to trochę ułatwia sprawę. Na pewno w takim wypadku wybrałabym Zabrze, nie ze względu na łatwość, tylko na zwyczajne usytuowanie zajęć. Po co jeździć po całym Śląsku.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: Batha »

Planuję złożyć papiery na UŚ na lekarski
na UŚiu nie ma lekarskiego ani stomatologii.

poza tym. po co Ci to?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stomatologia i medycyna równocześnie

Post autor: Mårran »

Na początku może zajęcia się i pokrywają (chociaż różnice zawsze są, ja tam sobie nie wyobrażam siebie uczącej się masy szczegółów anatomii z leka plus głowy w zakresie stomatologii, ale co kto lubi ^^), ale potem kierunki się nieco rozchodzą.

Studiowanie w dwóch miastach odpada, ponieważ na starszych latach zajęcia kliniczne są na rano i musiałabyś być w dwóch miejscach na raz. Pomijam fakt, że uczyć byś się musiała chyba w pociągu w czasie wypraw w tę i z powrotem.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości