obiektyw lomo

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
endriu624
Posty: 30
Rejestracja: 5 gru 2011, o 15:30

obiektyw lomo

Post autor: endriu624 »

Właśnie znalazłem taki obiektyw lomo i nic więcej o nim nie wiem jest bardzo krótki ok.25 mm ,mam nawet obudowy z takiego obiektywu i myślałem że ten obiektyw będzie dłuższy sądząc tylko po obudowach.Przypuszczam że pochodzi on z mikroskopu metalograficznego.Znaleziony w pracy po świątecznych porządkach po nieistniejącym już mikroskopie Lomo.
Jakie on obrazy daje tego nie wiem bo jest bardzo krotki i mój PZO nie jest w stanie ogniskować z tym obiektywem.
Myślę o zamianie lub sprzedaży tego obiektywu.Ciekawy jestem jaka jest jego wartość i czy jest szansa go sprzedać bo jest on dość nietypowy.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: obiektyw lomo

Post autor: planapo »

wystaw na ebay, to jest chyba jedyna szansa na zweryfikowanie jego wartosci, prawdopodobnie niewielkiej.
Awatar użytkownika
SylwekG
Posty: 157
Rejestracja: 27 maja 2010, o 16:40

Re: obiektyw lomo

Post autor: SylwekG »

Jest to obiektyw olejowy, powiększenie ok. 90x (250/2,8 - ogniskowe, jeżeli dobrze liczę), tylko nie wiem czy nie jest na nieskończoną długość tubusu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości