Przyroda a kariera

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
crocos
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, o 20:43

Przyroda a kariera

Post autor: crocos »

Z góry przepraszam za zły dział, bo miałem problem z wyborem.
Od dawna interesuję się przyrodą - biologia, chemia itp. w związku z tym chciałbym studiować jakiś przyrodniczy kierunek.i moje pytanie brzmi: jaki kierunek jest najbardziej opłacalny? Po którym nie ma problemów [większych lub mniejszych] z pracą- głównie za granicą.
Po niektórych postach na forum wywnioskowałem, że raczej nie opłaca się studiować biologii czy ochrony środowiska. Wiem, że medycyna zawsze się opłacała, ale raczej bym się nie dostał. Uprzedzając pytania typu to, co chciałbym robić uprzedzam, że jakikolwiek kierunek przyrodniczy mnie interesuje Problemem tego tematu jest to, żebym nie wybrał jakiegoś kierunku, którego bym potem żałował, bo pracy nie ma".
Za wszelką pomoc dziękuję.

ногомас

Re: Przyroda a kariera

Post autor: ногомас »

farmacja

analityka medyczna (za granicą), a u nas to raczej średnio z kasą. Zawsze można zostać na uczelni, i krętymi drogami dojść na stanowisko profesora też jest sporo kasy

ostatnio słyszałem głosy, że leśnictwo, ale naprawdę nie mam pojęcia o tym kierunku
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Przyroda a kariera

Post autor: Collo »

O biotechnologii mówi się, że to bardzo ciekawy i przyszłościowy kierunek. W Polsce nie ma po nim pracy, natomiast za granicą jak najbardziej jest.

W Polsce praca jest zawsze po medycynie, pielęgniarstwie, farmacji i stomatologii, po innych może być różnie, choć i tak łatwiej znaleźć pracę niż po kierunku humanistycznym.
crocos
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2011, o 20:43

Re: Przyroda a kariera

Post autor: crocos »

Czy biotechnologia nie jest.przereklamowana? Za granicą też studiują biotech
Farmacja.studia niby bardzo ciężkie, nie ma życia, bo trzeba wkuwać te nazwy. Stomatologia też wydaje mi się dobra, ale przecież jest bardzo duża konkurencja.

ногомас

Re: Przyroda a kariera

Post autor: ногомас »

Colloportus pisze:O biotechnologii mówi się, że to bardzo ciekawy i przyszłościowy kierunek. W Polsce nie ma po nim pracy, natomiast za granicą jak najbardziej jest.

W Polsce praca jest zawsze po medycynie, pielęgniarstwie, farmacji i stomatologii, po innych może być różnie, choć i tak łatwiej znaleźć pracę niż po kierunku humanistycznym.
na stomę praktycznie takie same progi jak na lekarski, a co do biotechnologii - masz jakieś dane odnośnie zatrudnienia za granicą czy tylko powtarzasz to co słyszałeś/aś gdzieś kiedyś na forum, a co nie ma nic wspólnego z prawdą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości