Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
liah
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:55

Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: liah »

Hej.
Czy ktoś mógłby napisać krok po kroku jak wygląda rekrutacja na wojskowo lekarski w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej? Kiedy i gdzie trzeba składać wnioski? Pytam, bo z tego co słyszałam I etap rozpoczyna się przed majowymi maturami. Mam nadzieje, że ktoś kto odbył te rekrutację wypowie się
mazed
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2011, o 20:51

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: mazed »

Powyższy link dotyczy roku 2011. w przyszłym roku, rekrutacja jest trochę dłużej więcej info pod linkiem
liah
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:55

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: liah »

dziekuje Wam
a mam pytanie, czy ktoś studiuje na woj-leku, w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej? Jak to wygląda, ministerstwo opłaca miejsce w domu studenta? czy mieszka się w jakiejś innej placówce?
mazed
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2011, o 20:51

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: mazed »

Studenci wojskowi mieszkają w swoim akademiku i obok którego jest stołówka. A już od przyszłego roku dochodzi kolejny DS, który obecnie jest budowany]
Co prawda jest większy rygor niż w cywilnych akademikach, ale za to zazwyczaj nikt Ci nie przeszkadza w nauce. A imprezować zawsze można na mieście:) w końcu jest żołd
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

Wiecie już może jaki ma być limit miejsc z MONu w tym roku?
GosBacillum
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2011, o 16:50

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: GosBacillum »

Cześć, a macie może pojęcie jaki jest próg punktowy dla tych z MONu?
Bo ostatnio było 460 ale to chyba lekarski, a na wojskowo lekarski jest mniej czy więcej? Orientuje się ktoś?
GosBacillum
Posty: 2
Rejestracja: 9 gru 2011, o 16:50

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: GosBacillum »

pWlbbb pisze:Wiecie już może jaki ma być limit miejsc z MONu w tym roku?
60 raczej
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

Ja myślę , że bedzie jednak troche mniej , mam nadzieje tylko , że nie obniżą np do 40 miejsc. Chyba trzeba bedzie czekąc na oficjalną informacje ze strony MONu.
akwarella
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2011, o 17:57

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: akwarella »

Czy aby się dostać na woj-lek trzeba zdawać rozszerzoną matmę? bo nie ogarniam tych progów
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: miedwied »

Maksymalna ilość punktów: 600 (rozszerzona biologia 200, rozszerzona chemia 200, fizyka lub matematyka 200)
czyli zdajesz, oprócz biologii i chemii, fizykę albo matematykę. możesz, oczywiście, zdawać obydwa przedmioty i wtedy liczą wyższy wynik.
kurczakk
Posty: 234
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:25

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: kurczakk »

Orientuje się ktoś jakie były terminy I etapu rekrutacji w ubiegłych latach? Czy w tegorocznej rekrutacji terminy mogą ulec jakiejś zmianie, czy nie?
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: witek_932 »

W tym roku, z tego co wiem mozna do maja sie rejestrowac , a nie do marca jak to było w roku ubiegłym. Najlepiej dla pewności wejdz na stronę WSOWL Wrocław i tam poczytaj
kurczakk
Posty: 234
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:25

Re: Rekrutacja na woj-lek, krok po kroku

Post autor: kurczakk »

Mmm chodzi mi o terminy testów sprawnościowych, mój błąd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości