Ville a Jedność różnorodność

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
kubajunior
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:33

Ville a Jedność różnorodność

Post autor: kubajunior »

Witma!
Przygotowuję się do OB, która z książek jest lepsza? Ma więcej materiału? Ogólnie którą bardziej poleciacie - Ville czy Jedność różnorodność?
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: ddaga89 »

Ville jest bardziej szczegolowy, ale jednosc i roznorodnosc jest zdecydowanie ciekawsza, ma lepsze ryciny i jakos bardziej do mnie przemawia

kubajunior
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: kubajunior »

Ville jest bardziej szczegółowy niż Jedność różnorodność?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: Collo »

"Jedność i różnorodność to jest 5 tomów podręczników do liceum PWNu tylko wydane w formie jednej książki, czyli poziom szkoły średniej. W Villem jest wiele ponadprogramowych rzeczy. Oprócz rzeczy z liceum jest wiele szczegółów ponad program. To jest ogólnie - jak piszą we wstępie - książka dla studentów biologii, choć wiele osób z LO z niej korzysta przygotowując się właśnie do Olimpiady biologicznej
kubajunior
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: kubajunior »

A co z Bukałą? Słyszałem, że informacje w niej zawarte są dużo ponad poziom matury? Czy ta seria jest zrobiona właśnie pod olimpiadę?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: Collo »

kubajunior pisze:A co z Bukałą? Słyszałem, że informacje w niej zawarte są dużo ponad poziom matury? Czy ta seria jest zrobiona właśnie pod olimpiadę?
To są książki raczej pod maturę, choć w niektórych częściach (np. metaboliźmie) jest trochę ponadprogramowych rzeczy. Książki jak najbardziej do nauki do OB, sam z nich korzystam właśnie ucząc się do tej olimpiady
Nie są one zrobione konkretnie pod OB (chociażby dlatego, że wszystkie pytania są otwarte), ale jak dla mnie bardzo przydatne
kubajunior
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2008, o 20:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: kubajunior »

To z jakich pozycji Ty uczysz się do OB?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ville a Jedność różnorodność

Post autor: Collo »

kubajunior pisze:To z jakich pozycji Ty uczysz się do OB?
Uczę się głównie z podręczników Operonu i książek Bukały. Ostatnio również do Villego zaglądam. A w ostatnim tygodniu testy z poprzednich lat i Persona
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości